Trwa ładowanie...
d2e5yjl

Wigilia. Rząd zadecydował, ile osób będzie mogło być na wigilijnej kolacji

Wigilia. Wiadomo już, ile osób będzie mogło być obecnych podczas wigilijnej kolacji. Rząd zapisał to w rozporządzeniu, które ogranicza liczbę osób przebywających w mieszkaniu.
Share
Wigilia. Jest rozporządzenie
Wigilia. Jest rozporządzenieŹródło: Pixabay
d2e5yjl

Wigilia. Ile osób na kolacji wigilijnej?

W związku z pandemią koronawirusa rząd wprowadził szereg obostrzeń, które mają ograniczyć transmitowanie śmiercionośnego wirusa. Obostrzenia te mają obowiązywać co najmniej do 27 grudnia. To oznacza, że ograniczenia będą stosowane także w wigilię oraz święta Bożego Narodzenia. Ile osób będzie mogło przebywać na kolacji wigilijnej?

W tej sprawie rząd wydał rozporządzenie. Jak wynika z dokumentu do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących.

d2e5yjl

Wigilia. Jest rozporządzenie rządu

"Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (...) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie" - czytamy w opublikowanym w czwartek rządowym rozporządzeniu.

Rząd chce, by na wigiliach obecnych było jak najmniej osób. - Zacznijmy od tego, że najlepiej, by na wigilii było jak najmniej osób, które nie mieszkają ze sobą. To jest najbezpieczniejsze dla zdrowia. Samo rozporządzenie reguluje to w ten sposób, że rodzina, która mieszka ze sobą, może być bez żadnego limitu, a dodatkowo może być jeszcze 5 osób - wyjaśniał przed paroma dniami zawiłość projektowanego przepisu w programie "Money. To się liczy" Piotr Müller, rzecznik rządu.

Koronawirus w Polsce. Burza wokół Stadionu Narodowego. Cezary Tomczyk: to sytuacja niebywała

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e5yjl

Podziel się opinią

Share
d2e5yjl
d2e5yjl
Więcej tematów