Trwa ładowanie...
d2oj5th
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więźniowie popracują za darmo

• Ministerstwo sprawiedliwości chce, by osadzonych w zakładach karnych można było częściej wykorzystywać do darmowej pracy
• Nawet w spółkach skarbu państwa - informuje "Gazeta Wyborcza"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Więźniowie popracują za darmo
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d2oj5th

Resort Zbigniewa Ziobry przygotował projekt zmian w kodeksie karnym wykonawczym, który zakłada takie rozwiązania.

Teraz więźniowie również mogą być wykorzystywani do darmowej pracy. Ale zasadą jest, że więzień za swoją pracę powinien dostawać wynagrodzenie, dzięki czemu ma środki na prywatne wydatki. Zatrudnienie więźniów wiąże się jednak z kosztami (wynagrodzenie, ubezpieczenie, ochrona poza zakładem karnym).

Dlatego resort ma pomysł, by rozbudować system przywięziennych zakładów pracy, w których przedsiębiorcy lokowaliby swoją produkcję.

d2oj5th

Podziel się opinią

Share

d2oj5th

d2oj5th
Więcej tematów