Trwa ładowanie...

Wieźli autostradą tramwaj. Okazał się za ciężki

Inspektorzy Transportu Drogowego z Bydgoszczy zatrzymali do kontroli niecodzienny pojazd nienormatywny. Przewożono nim tramwaj. Ładunek okazał się za ciężki o 46 ton.

Wieźli autostradą tramwaj. Okazał się za ciężkiŹródło: WITD Bydgoszcz
d1eslba
d1eslba

Pojazd poruszał się autostradą A1. Do kontroli w pobliżu Nowej Wsi w woj. kujawsko-pomorskim zatrzymała go Inspekcja Transportu Drogowego. Jak się okazało, przewoźnik z województwa lubelskiego wykonywał transport tramwaju na trasie z Poznania do Gdańska.Przedstawił on zezwolenie na jednokrotny przejazd pojazdem nienormatywnym o maksymalnej długości 48 metrów, wysokości 4,5 metra oraz masie całkowitej 70 ton. Funkcjonariusze nie dali wiary i zarządzili kontrolę zespołu pojazdów na punkcie wagowym.

O ile wymiary zewnętrzne „mieściły się” w okazanym zezwoleniu, to zmierzona rzeczywista masa niestety już nie. Przekroczenie dopuszczalnej masy rzeczywistej o 190 procent to wynik jaki pokazały legalizowane urządzenia wagowe - informuje oficjalnie inspekcja. Łącznie ponad 116 ton przemieszczało się na 15 osiach przedmiotowych pojazdów.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Do czasu przedstawienia odpowiedniego zezwolenia wstrzymano transport.

d1eslba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eslba
Więcej tematów