Trwa ładowanie...

Wietnamczycy hodowali konopie warte 270 tys.

Wytwórnię marihuany zlikwidowali funkcjonariusze Straży Granicznej w jednej z podwarszawskich miejscowości. Zatrzymali 10 obywateli Wietnamu - poinformowała rzeczniczka nadwiślańskiego oddziału SG Agnieszka Golias.

Wietnamczycy hodowali konopie warte 270 tys.
d2c3vla
d2c3vla

- W budynku zabezpieczono 400 krzaków konopi. Biegły ocenił, że można było uzyskać z nich ok. 9 kg suszu. Biorąc pod uwagę, że gram marihuany kosztuje na czarnym rynku ok. 30 zł, wartość uzyskanego z wyhodowanych konopi narkotyku mogłaby wynieść ok. 270 tys. zł - dodała Golias.

Wytwórnia znajdowała się w jednorodzinnym domu. - W dwóch pomieszczeniach znajdowała się linia produkcyjna. Był specjalny sprzęt do naświetlania i nawadniania oraz system wentylacyjny, który miał zapewniać roślinom bardzo dobre warunki wegetacji - dodała.

Do hodowli konopi, przygotowywano też cztery kolejne pomieszczenia. Zatrzymano 10 osób, wszyscy zatrzymani to obywatele Wietnamu. Siedem osób przebywało w Polsce nielegalnie. Dwie podejrzane są o popełnienie przestępstwa z art. 63 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (uprawianie konopi). Grozi za to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

d2c3vla
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c3vla
Więcej tematów