WP
IAR
aktor
30-05-2008 (21:10)

Wiesław Michnikowski otrzymał "Dwa Teatry"

Wiesław Michnikowski otrzymał Wielką Nagrodę 8. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Wybitny aktor został doceniony za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji. Uroczystość oficjalnie otworzyła ósmą już edycję festiwalu. W poprzednich latach Wielką Nagrodę otrzymali Gustaw Holoubek oraz Danuta Szaflarska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wiesław Michnikowski jest też laureatem pierwszego "Splendora Splendorów" - specjalnej nagrody Teatru Polskiego Radia. Wybitny aktor wystąpił w kilkudziesięciu przedstawieniach telewizyjnych i wielu słuchowiskach radiowych. Był jedną z gwiazd Kabaretu Starszych Panów, kabaretu "Dudek" oraz radiowego Podwieczorku przy mikrofonie. Wiesław Michnikowski gra też w dwóch tegorocznych słuchowiskach konkursowych "Kapeluszu" według powieści Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Waldemara Modestowicza i "Piaskownicy" Michała Walczaka, gdzie wystąpił z Danutą Szaflarską.

Do Sopotu na Festiwal przyjechali twórcy i aktorzy kreujący wybitne role w przedstawieniach Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Dzisiaj na uroczystej gali byli między innymi, Małgorzata Kożuchowska, Marta Lipińska, Anna Seniuk, Krzysztof Kowalewski, Maciej Englert, Janusz Zaorski. W tym roku o Grand Prix festiwalu rywalizuje 16 słuchowisk i 15 spektakli Teatru Telewizji Polskiej.

Polub WP Wiadomości
WP
WP