Trwa ładowanie...
d48m4as

Wiemy, jaki "deal" Jarosław Kaczyński zaproponował Theresie May

Rząd polski wesprze Wielką Brytanię w negocjacjach dotyczących jej wyjścia z Unii Europejskiej, tak by warunki nie były zbyt surowe, a w zamian Wielka Brytania zagwarantuje Polakom na Wyspach odpowiednie prawa - z taką propozycją prezes PiS Jarosław Kaczyński poleciał do Londynu na spotkanie z premier Theresą May.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiemy, jaki "deal" Jarosław Kaczyński zaproponował Theresie May
(PAP)
d48m4as

Kulisy negocjacji odsłania "Gazeta Wyborcza", powołując się na "rozmówców z PiS". Dziennik podkreśla, że o ile zgoda o wzajemnym uznaniu praw obywateli (także dla Brytyjczyków w UE) jest politycznie "łatwa" na ogólnym poziomie, o tyle sporne są szczegóły - np. czy prawa nabyte będą dotyczyć także dzieci urodzonych na Wyspach po Brexicie oraz jakie stawki za studia będą płacić Polacy bez brytyjskiego obywatelska, którzy zaczną naukę już po wyjściu Wlk. Brytanii z UE.

Godzina rozmowy

Rozmowa Kaczyńskiego z May przy Downing Street 10 trwała prawie godzinę. Prezes PiS przyznał tuż po zakończeniu spotkania, że dotyczyła przyszłości Polaków w Wielkiej Brytanii. - Żałujemy decyzji o Brexicie, ale chcielibyśmy, by Wielka Brytania utrzymała bliskie stosunki z Unią Europejską - mówił po spotkaniu z Polonią w Londynie. (więcej na ten temat)

Spotkanie prezesa Kaczyńskiego i premier May planowane było na środę, jednak nie odbyło się ze względu na atak terrorystyczny, który miał miejsce tego dnia w Londynie.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", WP

d48m4as

Podziel się opinią

Share

d48m4as

d48m4as
Więcej tematów