Trwa ładowanie...

Wieluń. Uwięzili kobietę w pokoju hotelowym i grozili jej. Chcieli, aby oddała im pieniądze

Do zdarzenia doszło w Wieluniu (woj.łódzkie). Dwaj mężczyźni uwięzili w pokoju hotelowym swoją 29-letnią znajomą. Ponadto grozili jej pozbawieniem życia. Chcieli, aby zwróciła im pożyczone pieniądze. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Share
Wieluń. Mężczyźni przetrzymywali 29-letnią kobietę. Tym sposobem chcieli ją zmusić do oddania pieniędzy
Wieluń. Mężczyźni przetrzymywali 29-letnią kobietę. Tym sposobem chcieli ją zmusić do oddania pieniędzy Źródło: wielun.policja.gov.pl
d2z42ic

We wtorek 15 września dyżurny wieluńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowania gróźb karalnych wobec kobiety w celu zmuszenia jej do zwrotu pożyczonych pieniędzy. O zdarzeniu powiadomiła matka pokrzywdzonej.

"Z relacji kobiety wynikało, iż skontaktowali się z nią telefonicznie dwaj mężczyźni, którzy w trakcie rozmowy grozili jej córce pozbawieniem życia, jeśli nie odda im pieniędzy, które była im winna" - czytamy na stronie wieluńskiej policji.

d2z42ic

Kobieta w obawie o bezpieczeństwo swojej córki umówiła się z nimi, aby przekazać gotówkę. O sprawie powiadomiła wcześniej policję. W umówionym miejscu pojawił się jeden ze sprawców. Mężczyzna został zatrzymany. Z kolei drugi - 34-letni mężczyzna - zatrzymany w jednym z hoteli.

Mateusz Morawiecki złamał prawo? Beata Szydło jednoznaczne oceniła decyzję premiera

Wieluń. Kobieta była przetrzymywana wbrew woli

"Tam też znajdowała się 29-latka, która jak się okazało była przetrzymywana przez mężczyzn wbrew woli. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, obaj byli nietrzeźwi" - przekazali policjanci.

Jak ustalono, 29-latka znała mężczyzn i tego dnia spotkała się z nimi dwukrotnie w pokoju hotelowym, gdzie pili alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki, ponieważ kobieta jednemu z nich była winna pieniądze.

d2z42ic

"W trakcie awantury 26-latek uderzył kobietę ręką w głowę powodując uszkodzenie ciała. Agresorzy chcąc zmusić kobietę do zwrotu wierzytelności grozili jej pozbawieniem życia oraz nie pozwolili opuścić pokoju" - relacjonują policjanci.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności i kierowania gróźb karalnych w celu zmuszenia do zwrotu wierzytelności. Dodatkowo jednej z nich odpowie również za uszkodzenie ciała 29-latki. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wielun.policja.gov.pl

d2z42ic

Podziel się opinią

Share
d2z42ic
d2z42ic
Więcej tematów