Trwa ładowanie...

Wielkopolski sejmik - komisja nadal nie przyjęła żadnego protokołu

Rano Wojewódzka Komisja Wyborcza w Poznaniu nadal nie przyjęła żadnego protokołu z komisji powiatowych i miejskich. Bez nich nie można obliczyć wyników niedzielnych wyborów do wielkopolskiego sejmiku.

Share
Wielkopolski sejmik - komisja nadal nie przyjęła żadnego protokołu
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d9wxvih

- Niestety na godzinę 8.00 nie mamy ani jednego protokołu. Wczoraj pojawił się jeden zrobiony ręcznie, ale niestety został zakwestionowany z uwagi na błędy - nie przyjęliśmy go. Póki co, na razie nikt nie przyjechał - powiedziała wiceprzewodnicząca WKW Kinga Nowak.

We wtorek w nocy WKW kontaktowała się z powiatowymi komisjami. Jak powiedziała Nowak, "niestety nie generowały się protokoły". - Komisje zdecydowały, że zaczną pracę od rana. My o godz. 8 rozpoczęliśmy posiedzenie i czekamy - dodała.

d9wxvih

Komisja nie podaje, kiedy przygotowywane zostaną wyniki wyborów do wielkopolskiego sejmiku. - Wszystko zależy od systemu i decyzji komisarzy wyborczych dotyczących tego, czy będziemy przyjmować protokoły wygenerowane poza systemem, czyli zrobione "ręcznie" - wyjaśniła Nowak.

PKW w poniedziałek podała fragmentaryczne informacje dotyczące niedzielnego głosowania do sejmiku wielkopolski.

Według cząstkowych danych podanych przez PKW w nocy z poniedziałku na wtorek, a obejmujących tylko komitety ogólnopolskie, w wyborach do wielkopolskiego sejmiku prowadzi PSL (31,03 proc.) przed PO (23,62 proc.). Na dalszych miejscach znalazły się PiS (19,15 proc.), SLD Lewica Razem (9,83 proc.), Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (3,74 proc.), Ruch Narodowy (1,25 proc.) i Demokracja Bezpośrednia (0,73 proc.)

W sejmiku województwa wielkopolskiego jest 39 radnych. Po wyborach w 2010 r. Platforma miała 17 radnych, jej koalicjant PSL - siedmiu, SLD dziewięciu, a PiS sześciu.

d9wxvih

Podziel się opinią

Share
d9wxvih
d9wxvih
Więcej tematów