ycipk-23ty4s

Wielkopolska. Drzewo przygniotło operatora ciągnika podczas wycinki w lesie

Wypadek miał miejsce dziś rano w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas wycinki drzewo przewróciło się na kabinę ciągnika rolniczego, przygniatając operatora maszyny. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany helikopterem do szpitala w Kaliszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielkopolska. Operator ciągnika przygnieciony przez drzewo.
Wielkopolska. Operator ciągnika przygnieciony przez drzewo. (PAP, Fot: Tomasz Wojtasik)
ycipk-23ty4s

Prace związane z wycinką, podczas której doszło do wypadku, prowadzono we wsi Bogufałów w gminie Przygodzice. Zlecenie wykonywała prywatna firma wynajęta przez Nadleśnictwo Taczanów.

Z informacji, które uzyskaliśmy od nadleśniczego Mirosława Niczyporuka wynika, że przyczyna tragedii nie jest na razie znana. - Policja bada sprawę. Na miejsce wysłałem także swoich współpracowników - mówi nadleśniczy.

Wielkopolska. Mężczyzna w stanie ciężkim

ycipk-23ty4s

Ciągnik kierowany przez mężczyznę został przygnieciony przez upadające drzewo, które uderzyło wprost w kabinę. Nieprzytomnego operatora wyciągnięto na zewnątrz. Współpracownicy przewieźli go do oddalonej o kilometr drogi publicznej. Stamtąd poszkodowanego zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do szpitala wojewódzkiego w Kaliszu. .

Jak powiedział Wirtualnej Polsce Paweł Gawroński, rzecznik szpitala, mężczyzna znajduje się w stanie ciężkim. - Z SOR-u przeniesiono go na OIOM. Lekarze stwierdzili obrażenia w obrębie głowy i klatki piersiowej. Teraz starają się doprowadzić do stabilizacji funkcji życiowych poszkodowanego.

Zobacz także: Kosiniak-Kamysz na konwencji PSL: celujemy w dwucyfrowy wynik

ycipk-23ty4s

Źródło: Wirtualna Polska, RMF24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-23ty4s

ycipk-23ty4s
ycipk-23ty4s