Trwa ładowanie...

Wielkie odkrycie w Chinach. Może wpłynąć na produkcję broni jądrowej

Chińczycy dokonali wyjątkowego odkrycia. W Państwie Środka trafiono na gigantyczne złoża uranu. To może być przełomowe odkrycie nie tylko dla bezpieczeństwa, ale i dla nauki. Istnieje hipoteza, że uda się zbadać, w jaki sposób tworzy się ten pierwiastek i jak jeszcze można go pozyskać.

Wybuch  broni nuklearnejWybuch broni nuklearnejŹródło: Getty Images, fot: FPG
dkfdwwo
dkfdwwo

To nie są pierwsze dostępne złoża uranu w Chinach. Szacuje się jednak, że po dokonanym odkryciu rezerwa tego pierwiastka w azjatyckim kraju zwiększy się nawet dziesięciokrotnie. Być może zapasy wynoszą teraz nawet 2 miliony ton. Taka ilość pozwoli Chinom dogonić Australię, która znajduje się wśród krajów z największymi zasobami tego pierwiastka.

Energetyka jądrowa

Wzrost uranu w Chinach wpłynie pozytywnie na gospodarkę i poprawi bezpieczeństwo tego kraju. Do tej pory Chinom trudno było zrezygnować z wykorzystywania paliw kopalnianych. Nowe odkrycie pomoże też rozwinąć energetykę jądrową. Uran wykorzystywany jest m.in. do produkcji broni jądrowej. Świat musi liczyć się z tym, że część tego pierwiastka Chiny mogą wykorzystać właśnie w tym celu.

Olbrzymia wartość dla nauki

Naukowcy pokładają wielkie nadzieje w ostatnim znalezisku Chin. Należy zaznaczyć, że złoża odkryto w zupełnie niespodziewanym miejscu, bo na głębokości wynoszącej około 3 km. Dotychczasowe kopalnie tego pierwiastka w Chinach znajdowały się znacznie płycej. Otwiera to drogę do dalszych badań, które w dłuższej perspektywie mogą przynieść odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób powstaje uran. Tym samym możliwe, że uda się opracować nowe metody odkrywania złóż tego pierwiastka nie tylko w Chinach, ale i w innych rejonach świata.

Cmentarz pierwszych konkwistadorów z XVI wieku. Niezwykłe odkrycie w Peru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dkfdwwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkfdwwo
Więcej tematów