Trwa ładowanie...
d11iacj

Wielki Piątek. Które sklepy będą otwarte? Czy w Wielki Piątek obowiązuje zakaz handlu?

Wielki Piątek to drugi Dzień Triduum Paschalnego. Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, czy w Wielki Piątek obowiązuje zakaz handlu i które sklepy mogą być otwarte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielki Piątek - czy jutro obowiązuje zakaz handlu? Które sklepy mogą być otwarte w Wielki Piątek?
Wielki Piątek - czy jutro obowiązuje zakaz handlu? Które sklepy mogą być otwarte w Wielki Piątek? (iStock.com)
d11iacj

Wielki Piątek i zakaz handlu

Wielki Piątek nie jest objęty zakazem handlu. Wielki Piątek nie jest też dniem wolnym od pracy. Wszystkie sklepy działają na tych samych zasadach, co w każdy piątek. Zakupy zrobimy zarówno w sklepach osiedlowych, jak i galeriach handlowych oraz sklepach wysokopowierzchniowych (Biedronka, Lidl, Carrefour itp.). Wszystkie te placówki będą czynne w standardowych godzinach.

W ostatnich tygodniach 2018 roku do sejmu wpłynął projekt ustawy, na mocy którego Wigilia oraz Wielki Piątek miały stać się dniami wolnymi od pracy. Projekt nie spotkał się pozytywnym przyjęciem w sejmie i nie został uchwalony. Dlatego Wigilia i Wielki Piątek nadal są dniami roboczymi.

d11iacj

Zakaz handlu w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny

Zakaz handlu będzie obowiązywał w Wielkanoc (21 kwietnia) oraz w Lany Poniedziałek. Zamknięte będą wtedy wszystkie supermarkety oraz galerie handlowe. W tych dniach działać mogą jedynie nieliczne placówki. Zalicza się do nich m.in. sklepy działające na zasadzie franczyzy (Żabka, Carrefour Express), sklepy osiedlowe, apteki, czy też lokale gastronomiczne. Upraszczając, w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny czynne mogą być sklepy, które są otwarte w każdą niedzielę.

d11iacj

Podziel się opinią

Share
d11iacj
d11iacj
Więcej tematów