Trwa ładowanie...
IAR

Wielki dzień. Prezydent desygnuje Ewę Kopacz na premiera. Kto w nowym rządzie?

Dziś w południe Bronisław Komorowski powierzy Ewie Kopacz misję tworzenia rządu. Dotychczasowa marszałek sejmu będzie miała na to tydzień, bo prezydent chce powołać Radę Ministrów rano 22 września, przed swoim wylotem do Stanów Zjednoczonych.
Share
Ewa Kopacz
Ewa KopaczŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d3d86uf

Poprzedni premier Donald Tusk podał swój gabinet do dymisji w ubiegłym tygodniu. Od 1 grudnia Tusk będzie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.

Ewa Kopacz i Bronisław Komorowski będą dziś kontynuować rozmowy o harmonogramie działań na najbliższe dni, rozpoczęte jeszcze przed weekendem. Po tym spotkaniu prezydent oficjalnie desygnuje ją na premiera.

Sama marszałek sejmu do tej pory nie chciała zdradzić, kto wejdzie w skład jej rządu i podkreślała, że pierwszy dowie się o tym prezydent. W poprzednim tygodniu Ewa Kopacz prowadziła konsultacje w tej sprawie. W jej sejmowym gabinecie pojawili się między innymi Cezary Grabarczyk, Radosław Sikorski i Bartłomiej Sienkiewicz.

Według spekulacji medialnych, ten pierwszy miałby objąć funkcję ministra sprawiedliwości, natomiast dotychczasowy szef resortu spraw zagranicznych zostałby nowym marszałkiem sejmu. W roli szefa dyplomacji miałby zastąpić go były minister finansów, Jacek Rostowski

d3d86uf

Podziel się opinią

Share
d3d86uf
d3d86uf
Więcej tematów