Trwa ładowanie...
d1kjurn

Wielkanoc na wielkopolskich drogach - trzy osoby zginęły, a 42 zostały ranne

• W wielkanocny weekend na wielkopolskich drogach doszło do 26 wypadków i 212 kolizji
• Trzy wypadki, do których doszło w Poznaniu, Kijowcu i Wrześni okazały się śmiertelne
• Aż 131 kierowców przyłapano na jeździe pod wpływem alkoholu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wypadku w miejscowości Kijowiec zginęła 15-letnia dziewczyna, a cztery kolejne osoby zostały ranne.
W wypadku w miejscowości Kijowiec zginęła 15-letnia dziewczyna, a cztery kolejne osoby zostały ranne. (JRG nr 1 w Koninie)
d1kjurn

Weekendy świąteczne to czas wzmożonego ruchu na drogach, co sprzyja wypadkom i kolizjom. Nie inaczej było w ostatnich dniach, gdy podróżowaliśmy po całym kraju, odwiedzając naszych bliskich w związku z Wielkanocą. Mimo apeli policji o ostrożną jazdę, od piątku do poniedziałku na wielkopolskich drogach doszło aż do 26 wypadków.

- Trzy osoby zginęły, a 42 zostały ranne - mówi Wirtualnej Polsce Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. - Od piątku do poniedziałku doszło też do 212 kolizji. Najwięcej wypadków i kolizji miało miejsce w piątek - dodaje.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w piątek, po godz. 20, na Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Nie wynikał on jednak z nieostrożności kierowcy. Dwie osoby zostały potrącone, gdy przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jedna z nich - 70-letnia kobieta - zmarła.

d1kjurn

W sobotę, w miejscowości Kijowiec w powiecie konińskim, około godz. 5:30 BMW, którym podróżowało pięć młodych osób, uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęła 15-letnia dziewczyna, pozostali uczestnicy zdarzenia zostali ranni.

Niedzielny wypadek we Wrześni nie miał wiele wspólnego ze wzmożonym ruchem na drogach. Na ul. Opolskiej kierowca, cofając samochód, potrącił swoją 80-letnią żonę, która zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Pilnując w miniony weekend bezpieczeństwa na drogach, policjanci sprawdzali także trzeźwość kierowców - na jeździe pod wpływem alkoholu przyłapano aż 131 osób.

Bilans tegorocznego weekendu świątecznego jest znacznie poważniejszy niż przed rokiem. W 2015 r., w trakcie Wielkanocy na wielkopolskich drogach doszło do 18 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 19 zostało rannych. Oprócz tego, wydarzyło się 203 kolizji, a policjanci zatrzymali 64 kierowców, którzy prowadzili samochód pod wpływem alkoholu.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1kjurn

Podziel się opinią

Share
d1kjurn
d1kjurn
Więcej tematów