Trwa ładowanie...

Wielka wycinka tysięcy drzew w Opolu. Rozżaleni ludzie mogą tylko patrzeć

Ponad 2,5 tys. drzew wytną kolejarze w Opolu. Wzdłuż okolicznych linii kolejowych piły zetną kolejnych kilka tysięcy klonów, świerków i kasztanowców. Mieszkańcy proszą o interwencję samorząd, ale spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ma wszystkie potrzebne zezwolenia.

Wielka wycinka tysięcy drzew w Opolu. Rozżaleni ludzie mogą tylko patrzećŹródło: Agencja Gazeta, fot: Roman Rogalski
d3h0002
d3h0002

Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP PLK wyjaśnia, że na całym opolskim odcinku linii Wrocław - Bytom wydano decyzje administracyjne na usunięcie 8 530 drzew. - Do 27 listopada zostało wyciętych 4 915 sztuk - mówi portalowi nto.pl przedstawiciel państwowego zarządcy infrastruktury kolejowej.

Drzewa wycięte zostaną także wzdłuż tras kolejowych w kierunku Chrząstowic, Dobrzenia Wielkiego oraz Jełowej.

W samym Opolu padła już niemal cała aleja kasztanowa w okolicach ulicy Marka z Jemielnicy. Sytuacja ta powoduje wzburzenie wśród opolan - wyjaśnia serwis i wylicza, że "pod topór" idą też klony, orzechy włoskie, jesiony, wierzby oraz świerki.

Daria Placek z biura prasowego opolskiego ratusza wyjaśnia reporterom nto.pl, że miejscy urzędnicy mogą tylko z żalem obserwować wycinkę drzew zleconą przez PKP PLK.

d3h0002

- Prowadzone przez kolej wycinki są związane z modernizacją linii kolejowych i wynikają wprost z obowiązujących przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu kolejowego - stwierdza.

Wycinki chcą też przewoźnicy

Chodzi przede wszystkim o ograniczenie skutków wichur. Powalone przez wiatr drzewa tarasują szlaki kolejowe na długie godziny.

Uszkadzane są też pociągi, dlatego o wycinkę apelują również przewoźnicy. Twierdzą, że przez lata w wielu miejscach nie usuwano drzew rosnących zbyt blisko torowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kokaina w polskich sklepach. Kasjerki zdradzają kulisy

d3h0002
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0002
Więcej tematów