Trwa ładowanie...
d366v9g

Wielka Sobota – sklepy nieobjęte zakazem handlu. Do której w Wielką Sobotę jest czynna Biedronka, Lidl, Carrefour i Tesco?

W Wielką Sobotę sklepy mogą być otwarte. Dzień poprzedzający Wielkanoc nie jest objęty zakazem handlu. Jednak sklepy będą dziś czynne o wiele krócej. Sprawdź godziny otwarcia sklepów sieci Biedronka, Lidl, Carrefour i Tesco.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka sobota – czy dziś obowiązuje zakaz handlu?
Wielka sobota – czy dziś obowiązuje zakaz handlu? (WP.PL)
d366v9g

Wielka Sobota bez zakazu handlu

Wielka Sobota nie jest objęta zakazem handlu, jednak zrobienie dziś zakupów może okazać się nie lada wyzwaniem. Wszystko z powodu ustawy o ograniczeniu handlu. Na jej mocy ustalono, że sklepy w Wielką Sobotę należy zamknąć do godziny 14. W przeciwnym razie przedsiębiorca powinien liczyć się z konsekwencjami. Poprzez zamknięcie sklepu należy rozumieć sytuację, w której placówkę opuszczają wszyscy pracownicy. Oznacza to, że sprzedaż zostanie zakończona znacznie wcześniej.

Wielka Sobota – sklepy sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco

d366v9g

W Wielką Sobotę większość sklepów będzie otwierana o tej samej godzinie, co w każdą sobotę. Zmianie ulegnie jednak godzina zamknięcia poszczególnych marketów.

  • Biedronka – w Wielką Sobotę sklepy sieci Biedronka zakończą sprzedaż o godzinie 13.
  • Lidl – w Wielką Sobotę placówki sieci Lidl będą czynne jedynie do godziny 12:30.
  • Carrefour – w Wielką Sobotę zakupy w Carrefourze zrobimy do godziny 13.
  • Tesco – w Wielką Sobotę wszystkie sklepy Tesco będą czynne do godziny 13.

Do godziny 13 czynne będą również sklepy Netto, Kaufland, Auchan, Aldi, Polomarket i Stokrotka.

Po godzinie 14 czynne mogą być jedynie nieliczne placówki. Zakupy późnym popołudniem zrobimy m.in. w placówkach działających na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Freshmarket) oraz w sklepach osiedlowych, o ile klientów obsłuży właściciel sklepu.

d366v9g

Podziel się opinią

Share

d366v9g

d366v9g
Więcej tematów