Trwa ładowanie...
wielka brytania

Wielka Brytania. Wśród ofiar znalezionych w ciężarówce w Essex było 10 nastolatków

W piątek brytyjska policja opublikowała dane 39 osób, których ciała znaleziono w Essex, niedaleko Londynu. Wśród nich było 10 nastolatków, a nie jeden, jak wcześniej informowano.

Share
Wielka Brytania. Wśród ofiar znalezionych w ciężarówce w Essex było 10 nastolatków
Źródło: PAP, Fot: PAP
d3zxdc0

23 października odkryto ciała 39 osób odkryto w ciężarówce zaparkowanej w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park w Essex. Wszystkie ofiary były obywatelami Wietnamu.

Najmłodsi byli dwaj 15-letni chłopcy, najstarszy – 44-letni mężczyzna. 31 ciał należało do mężczyzn, a 8 do kobiet. Większość z ofiar pochodziła z prowincji Nghe An w północno-środkowym Wietnamie.

d3zxdc0

Pierwsze informacje mówiły o tym, że ofiary pochodzą z Chin. Taką wersję potwierdziły początkowo służby brytyjskie i chińskie.

Zobacz: "Macierewicz to kolejny element układanki". Kluzik-Rostkowska ma teorię ws. wyboru marszałka seniora

Przypomnijmy, że do odkrycia ciał doszło w nocy z 22 na 23 października w parku przemysłowym Waterglade Industrial Park w hrabstwie Essex, ok. 30 km na wschód od Londynu. Ciała były w kontenerze chłodni, która była umieszczona na naczepie ciężarówki. Kontener przypłynął tej samej nocy z belgijskiego Zeebrugge do angielskiego portu Purfleet, gdzie odebrał go kierowca ciężarówki. Według ustaleń śledczych, pojazd przyjechał z Irlandii Północnej.

Brytyjskie służby do tej pory postawiły zarzuty dwóm osobom: 25-letniemu kierowcy ciężarówki, który został aresztowany tego samego dnia, kiedy odkryto ciała oraz 23-letniemu mężczyźnie zatrzymanemu później w Irlandii. Obaj pochodzą z Irlandii Północnej. Postawiono im zarzuty zabójstwa, uczestnictwa w przemycie ludźmi oraz pomocy w nielegalnym przedostaniu się na terytorium Wielkiej Brytanii. Policja poszukuje ponadto dwóch innych mężczyzn, braci, którzy również mieszkają w Irlandii Północnej.

W Wietnamie w związku z tą sprawą aresztowano dotychczas 11 osób.

Źródło: Interia.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zxdc0

Podziel się opinią

Share
d3zxdc0
d3zxdc0
Więcej tematów