Trwa ładowanie...
d4544nd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wielka Brytania opublikowała część archiwów dotyczących UFO

Wielka Brytania opublikowała część archiwów dotyczących UFO, obejmujących doniesienia na temat niezidentyfikowanych obiektów latających oraz raporty z oficjalnych dochodzeń ws. niewyjaśnionych zjawisk, jak np. UFO nad stadionem piłkarskim w Chelsea.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wielka Brytania opublikowała część archiwów dotyczących UFO
(Jupiterimages)
d4544nd

Wśród 25 dokumentów opublikowanych przez brytyjskie archiwa znajduje się "długi raport dla biura ówczesnego premiera Tony'ego Blaira dotyczący polityki w sprawie UFO", któremu towarzyszy opis stanowiska inspektora urzędu ds. UFO, nazwanego "najdziwaczniejszym na Whitehall" - ulicy, przy której stoją budynki rządowe.

Według byłego pracownika urzędu ds. UFO, który zlikwidowano w 2009 roku, wyobrażenie, że w jego skład wchodziły "najlepsze tajne zespoły naukowców spieszące do wszystkich zakątków kraju, jak w amerykańskim serialu 'Z Archiwum X', jest czystą fikcją".

W rzeczywistości codzienna praca urzędu polegała na sporządzaniu raportów na temat opinii ministerstwa obrony o UFO, prowadzeniu dochodzeń w sprawie doniesień o pojawieniu się niezidentyfikowanych obiektów latających i udzielaniu odpowiedzi na pytania oraz zarządzanie ekspertami.

d4544nd

Do najdziwniejszych należały sprawy policjanta, który zauważył UFO nad stadionem piłkarskim w Chelsea, i wizyty trzech "ludzi w czerni" u osoby utrzymującej, że widziała UFO w hrabstwie Lincolnshire we wschodniej Anglii.

Dokumentacja urzędowa obejmuje m.in. szczegóły raportu z 1995 roku sporządzonego przez agenta tajnych służb ministerstwa obrony, w którym zastanawiano się nad motywacją wizyt przybyszów z Kosmosu. Motywacją najbardziej prawdopodobną według agenta był wywiad wojskowy, rozwój naukowy i turystyka.

W innym raporcie dla ministerstwa obrony w 1979 roku agent wywiadu zauważa, że nigdy żaden system radiowy nie przechwycił sygnałów transmisji pozaziemskiego pochodzenia.

Do opublikowania dokumentów doszło na wniosek Davida Clarke'a, autora książki o archiwach dotyczących UFO, wykładowcy na Uniwersytecie Sheffield Hallam.

- Te fiszki pozwalają nam zobaczyć kulisy tego, co musiało być najdziwniejszymi zajęciami na Whitehall - oświadczył Clarke. Jego zdaniem "dysponujemy obecnie fascynującym punktem widzenia na raporty i niezwykłe noty, które przechodziły codziennie przez biuro ds. UFO, i na to, jak jego agenci korzystali z logiki i nauki w wyjaśnianiu tego, czego nie da się wyjaśnić".

d4544nd

Podziel się opinią

Share

d4544nd

d4544nd
Więcej tematów