Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Kim był nożownik z Glasgow i dlaczego zaatakował?

W Glasgow w Wielkiej Brytanii nożownik zaatakował w hotelu. Mężczyzna został zastrzelony przez policję po ataku w hotelu w centrum miasta. 6 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala, wśród nich jest policjat.

Wielka Brytania. Kim był nożownik z Glasgow i dlaczego zaatakował?Źródło: Getty Images
d47toms
d47toms

Atak nożownika w Glasgow w Wielkiej Brytanii

W centrum Glasgow, w hotelu Park Inn, doszło do ataku nożownika. Mężczyzna zaatakował przypadkowe osoby. Jeden ze świadków, co przekazało BBC, zszedł z 3. piętra i zauważył kałużę krwi przy wejściu do hotelu. Początkowo widział tylko jedną osobę dźgniętą nożem przez sprawcę, ale za chwilę ujrzał kolejną walczącą o życie.

Policja zastrzeliła mężczyznę, który zaatakował w Glasgow. Z kolei 6 osób, w tym policjant, trafiło do szpitala. Ranni to mężczyźni w wieku 17, 18, 20, 38 i 53 lata. Rzecznik policji, cytowany przez BBC, powiedział, że sytuacja jest opanowana, nie było zagrożenia masowego. Policja nie będzie też szukała nikogo innego w związku z incydentem w Glasgow w Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania. Kim był nożownik z Glasgow?

Jak podały brytyjskie media, sprawcą piątkowego ataku w Glasgow (26 czerwca) był azylant z Sudanu. Mężczyzna od pewnego czasu miał problemy psychiczne, nie podobały mu się też warunki zakwaterowania w hotelu i nie smakowało jedzenie. Miał nawet grozić innym mieszkającym tam osobom, pozostali Sudańczycy mówili, że się go boją.

d47toms

W hotelu w Glasgow w Wielkiej Brytanii zakwaterowano uchodźców i azylantów na czas epidemii.

Zobacz też: Wybory 2020. Głosowanie w miejscu zamieszkania - PKW

d47toms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47toms
Więcej tematów