Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Duży wzrost liczby zakażeń wariantem indyjskim

Coraz szybciej rozprzestrzenia się indyjski wariant koronawirusa w Wielkiej Brytanii. W stosunku do ubiegłego tygodnia liczba przypadków zakażenia tą mutacją SARS-CoV-2 podwoiła się. Na razie brytyjski rzad nie zamierza rezygnować ze znoszenia obostrzeń.

Share
Wielka Brytania. Duży wzrost liczby zakażeń wariantem indyjskim
Wielka Brytania. Duży wzrost liczby zakażeń wariantem indyjskimŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images
drnl6ql

Angielska agencja Publik Health England (PHE) opublikowała dane dotyczące liczby zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa. W stosunku do ubiegłego tygodnia liczba wykrytych przypadków tej mutacji w Wielkiej Brytanii jest ponad dwukrotnie większa i wynosi 1313.

Wielka Brytania. Boris Johnson nie wyklucza żadnych działań

Do sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wariantu indyjskiego odniósł się premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Polityk nie wykluczył, że konieczne będzie podjęcie konkretnych kroków, ale podkreślił, że jego rząd nie zamierza na razie rezygnować z planu znoszenia obowiązujących w kraju restrykcji. Zasugerował jednak, że istnieje możliwość pozostawienia w mocy niektórych zakazów na określonych obszarach.

drnl6ql

Przyrost zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa spowodował, że przestała spadać całkowita liczba zakażeń w Wielkiej Brytanii. W czwartek na Wyspach Brytyjskich wykryto 2657, co jest największą liczbą nowych przypadków od 27 kwietnia. Wzrost widać również w statystykach z całego tygodnia. Wyniósł on 12,4 proc w stosunku to poprzedniego tygodnia.

Co jednak najważniejsze, wciąż spada liczba zgonów wywołanych COVID-19. Minionej doby zmarło 11 pacjentów, a w całym tygodniu 68, co jest spadkiem o 16 proc. w stosunku do poprzedniego raportu tygodniowego.

Pogoda na weekend. Uwaga! IMGW ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
drnl6ql

Podziel się opinią

Share
drnl6ql
drnl6ql
Więcej tematów