Trwa ładowanie...
wielka brytania

Wielka Brytania: 15-latek oskarżony o zabójstwo Polaka w Harlow

• 15-latek został oskarżony o zabójstwo Polaka w Harlow

• Postawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

• W sierpniu grupa nastolatków zaatakowała na ulicy dwóch Polaków

• 40-letni Arkadiusz J. został uderzony w głowę, trafił do szpitala w stanie krytycznym

• Zmarł dwa dni później

Share
Wielka Brytania: 15-latek oskarżony o zabójstwo Polaka w Harlow
Źródło: PAP/EPA
d4gu3qr

O zabójstwo Polaka w brytyjskim Harlow został oskarżony 15-letni chłopak. Nastolatek usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Pod koniec sierpnia dwóch Polaków zostało zaatakowanych na ulicy w Harlow. Jeden z nich, 40-letni Arkadiusz J., został uderzony w głowę. Polak trafił do szpitala w stanie krytycznym i zmarł dwa dni później. Jego 43-letni przyjaciel doznał obrażeń ręki i brzucha.

d4gu3qr

Policja zatrzymała sześciu nastolatków podejrzanych o udział w napaści. Wszyscy zostali zwolnieni z aresztu za kaucją. Pięciu w trakcie śledztwa zostało oczyszczonych z podejrzeń.

Początkowo zabójstwo było badane pod kątem przestępstwa na tle nienawiści narodowościowej. Śledczy najwyraźniej nie znaleźli jednak dowodów potwierdzających tę tezę.

15-latek ma stawić się przed sądem dla nieletnich 6 stycznia 2017 roku.

Kilka dni po śmierci Polaka ulicami Harlow przeszedł marsz przeciwko przemocy, zorganizowany przez tamtejszych Polaków. Do Londynu polecieli ministrowie spraw wewnętrznych i zagranicznych, Mariusz Błaszczak i Witold Waszczykowski. Rozmawiali z przedstawicielami brytyjskich władz o bezpieczeństwie polskich obywateli na Wyspach.

Oprac.: Violetta Baran

d4gu3qr

Podziel się opinią

Share
d4gu3qr
d4gu3qr
Więcej tematów