Trwa ładowanie...
d284bml

Więcej policjantów i strażników miejskich na Starym Rynku w Poznaniu

Od 15 kwietnia centrum Poznania mają patrolować dodatkowe, wspólne patrole policji i straży miejskiej, a w drugiej połowie roku dodatkowo na Starym Rynku ma pojawić się mobilny komisariat policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Więcej policjantów i strażników miejskich na Starym Rynku w Poznaniu
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d284bml

Ścisłe centrum Poznania, a zwłaszcza Stary Rynek i jego najbliższe uliczki, to okolica, w której szczególnie w weekendowe noce nie każdy może czuć się bezpiecznie. Aby to zmienić, władze Poznania postanowiły przywrócić zawieszone w 2012 r. wspólne patrole policjantów i strażników miejskich.

- Osobne patrole policji i straży miejskiej skupiały się na różnych rzeczach. Policjanci raczej koncentrowali się na przestępstwach, a strażnicy miejscy na wykroczeniach takich jak śmiecenie czy zakłócanie porządku - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania.

Pierwsze patrole mają pojawić się 15 kwietnia. Najczęściej na policjantów i strażników będzie można natknąć się w weekendy, zwłaszcza w porze wieczornej i nocnej, kiedy na Starym Rynku bawi się najwięcej osób.

d284bml

- Dokładna liczba patroli jest już uzależniona od różnych czynników organizacyjnych - mówi Waldemar Matuszewski, naczelnik Wydziału Koordynacji Służb Straży Miejskiej w Poznaniu.

Do tej pory strażnicy miejscy niechętnie brali dyżury w porach wieczornych i nocnych, ale teraz będą mogli liczyć na dodatki z funduszu nagród zwiększonego niedawną decyzją prezydenta miasta.

Dodatkowe patrole to nie jedyna nowość, która ma poprawić bezpieczeństwo na Starym Rynku. W drugiej połowie roku ma tu się pojawić mobilny komisariat policji.

- Właśnie jest opracowywana specyfikacja do zamówienia publicznego na ten pojazd tak, aby był on nie tylko pomocny w naszych działaniach, ale też przyjazny dla osób, które będą tutaj zgłaszać różnego rodzaju przestępstwa - wyjaśnia Hubert Haegenbarth, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Mobilny komisariat policji ma pojawiać się nie tylko na Starym Rynku, ale też w wielu innych miejscach, np. rejonach miasta, gdzie nie ma w pobliżu żadnych komisariatów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d284bml

Podziel się opinią

Share
d284bml
d284bml
Więcej tematów