Trwa ładowanie...
d8bqf2g
Nasz DziennikIAR

Więcej lotnisk w Polsce nie będzie

Polska straciła szanse na budowę lotnisk regionalnych. Nowe porty lotnicze w naszym kraju nie powstaną - pisze "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Więcej lotnisk w Polsce nie będzie
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d8bqf2g

Tak wynika z odpowiedzi na zapytanie gazety, które przekazał jej rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Piotr Popa. Napisał on, że "zgodnie z treścią unijnych rozporządzeń na nową perspektywę, ze środków europejskich lotniska będą mogły być wspierane jedynie w ograniczonym zakresie, głównie bezpieczeństwa ruchu lotniczego w sieci TEN-T. Obejmować ono będzie więc jedynie istniejące lotniska w sieci TEN-T i krajowy organ zarządzania ruchem lotniczym".

To zła wiadomość dla władz samorządowych, bo budowa nowych lotnisk miała być finansowana z pieniędzy unijnych. Odpowiedź resortu oznacza też, że zmarnotrawione zostaną dziesiątki milionów złotych wydanych na prace przygotowawcze do budowy lotnisk.

Na przykład w województwie podlaskim na ten cel wydano 8 milionów złotych. Podobny los czeka inne lotniska regionalne, które miały powstać między innymi w województwach warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim.

d8bqf2g

Podziel się opinią

Share
d8bqf2g
d8bqf2g
Więcej tematów