Trwa ładowanie...
d3k5zp9
30-01-2007 00:05

Więcej komórek niż Polaków

Już w lutym każdy Polak niezależnie od wieku
i zasobności portfela będzie posiadał telefon komórkowy. Na koniec
roku będziemy używali aż 45 milionów komórek. Telefonów jest już
więcej niż obywateli - pisze gazeta "Metro".

d3k5zp9
d3k5zp9

Komórka stała się nieodzownym do życia przedmiotem. Przeważnie nosimy przy sobie trzy rzeczy: portfel, telefon komórkowy i klucze - mówi Marcin Gruszka z Orange. Potwierdza to GUS - telefonów jest już prawie tyle, ilu Polaków. Na koniec minionego roku liczba abonentów komórkowych wynosiła 36 milionów 757 tys. 800 (w Polsce mieszka 38,129 mln osób). Eksperci szacują, że tylko w ubiegłym roku w kraju sprzedano ponad 7,2 mln komórek.

Nie oznacza to, że każdy z nas ma komórkę. W wielu rodzinach jest dwa lub trzy razy więcej aparatów niż osób - podaje gazeta.

Nowy rok ma być jeszcze lepszy dla branży - liczba kupionych komórek przekroczy liczbę Polaków. Dlaczego? W 2007 r. poznamy markę nowego, czwartego już operatora, który będzie chciał wyróżnić się na tle konkurencji. Ponadto Era zmieni swą lokalną nazwę na znaną w świecie markę T-Mobile. W podobnym przypadku zmiany marki Idea na Orange, wielu klientów kupiło nowy telefon u nowego - ich zdaniem - operatora - prognozuje Marcin Gruszka z biura prasowego Orange.

Trzecie zjawisko, które ma wpłynąć na poszerzenie rynku, to tzw. wirtualni operatorzy - firmy zajmujące się inną branżą, ale pod swoją marką sprzedają abonamenty komórkowe wykupione u prawdziwych operatorów. Jest już taka oferta mBanku, wiosną spodziewany jest kosmetyczny Avon, a latem kolejne firmy. Oni też będą starali się zdobyć jak najwięcej klientów, np. niższymi opłatami za połączenia - informuje "Metro". (PAP)

d3k5zp9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k5zp9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj