ŚwiatWięcej kobiet więzionych było w Londynie. Jedna nie przeżyła

Więcej kobiet więzionych było w Londynie. Jedna nie przeżyła

Kobiet więzionych w Londynie przez dekady było więcej niż trzy. Jedna z nich, matka odnalezionej 30-latki, zginęła w niewoli w niewyjaśnionych okolicznościach – donosi Daily Mail. Jej córka raczej nie była nigdy wykorzystywana seksualnie – twierdzi policja i pozwala ujawnić tożsamość kobiety. Więcej wiadomo też o więzionej 69-latce: była wybitną studentką, która do Londynu przyjechała na stypendium z Malezji – czytamy w The Telegraph.

Więcej kobiet więzionych było w Londynie. Jedna nie przeżyła
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | Facundo Arrizabalaga

30-letnia kobieta, która urodziła się w niewoli u małżeństwa należącego do sekty maoistów nazywa się Rosie Davies. Jej matka, Sian Davies, wypadła w 1997 roku z okna londyńskiego domu, w którym była przetrzymywana przez 73-letniego Aravindana Balakrishnana i jego o sześć lat młodszą żonę. Przed śmiercią spędziła w niewoli około dwudziestu lat. Sama Rosie mówiła potem sąsiadom, że jej matka zmarła i oprawcy ją „adoptowali”.

Najstarsza z odnalezionych przed kilkoma tygodniami kobiet, 69-latka, to prawdopodobnie Malezyjka o imieniu Aishah, która w 1968 roku przyjechała na studia do Londynu. Potem związała się z sektą maoistów i urwała kontakt z rodziną. Po nagłośnieniu sprawy porwania w Londynie, kobietę rozpoznała jej siostra, Kamar Mautum, mieszkająca w Malezji.

Kobiety zostały uwolnione ponad cztery tygodnie temu, ale policja upubliczniła całą sprawę dopiero w czwartek 21 listopada, gdy aresztowano oboje podejrzanych. Małżeństwo związane z sektą maoistów rekrutowało młode kobiety. Jedna z więzionych zadzwoniła podczas nieobecności porywaczy do organizacji Freedom Charity i poprosiła o pomoc. Jak się uważa, jest to jeden z najosobliwszych i najbardziej rozciągniętych w czasie przypadków przymusowej służby domowej, jaki wykryto w Wielkiej Brytanii.

Według policji jest możliwe, że kobiety nie były poddane ograniczeniom fizycznym, ale nadzorcy zastosowali wobec nich "niewidzialne kajdanki" w postaci bicia i prania mózgu. Para ta, którą aresztowano pod zarzutem naruszenia przepisów imigracyjnych, była już zatrzymana w latach 70. w nieujawnionych na razie okolicznościach.

Źródło: Daily Mail, The Telegraph, PAP

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)