Trwa ładowanie...

Wiec poparcia dla ministra Szyszki? "Każde nadleśnictwo ma wysłać autokar"

Nowa "spontaniczna" manifestacja poparcia leśników dla ministra środowiska Jana Szyszki? Oficjalnie organizatorem wiecu zaplanowanego na 22 listopada jest Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów, ale wszystko wskazuje na to, że o frekwencję znów postanowiła zadbać dyrekcja Lasów Państwowych. Znów, bo podobnie było wiosną.

Share
Wiec poparcia dla ministra Szyszki? "Każde nadleśnictwo ma wysłać autokar"
Źródło: Forum
d1j9830

Do pisma w sprawie demonstracji leśników i rodzin Radia Maryja, planowanej na przyszły tydzień przed Sejmem, dotarło Radio Zet. Rozgłośnia informuje, że zastępca szefa Lasów Państwowych zaapelował do podległych dyrektorów o zachęcenie pracowników do udziału w wiecu poparcia dla szefa resortu środowiska.

"Nieoficjalnie każde nadleśnictwo ma wysłać autokar" - napisał na Twitterze reporter stacji Mariusz Gierszewski i opublikował zdjęcie pisma ws. zgromadzenia "Jeszcze Polska nie zginęła - prawda i normalność".

Zobacz też: Konferencja leśników w Toruniu

- To nieporozumienie. Dostaliśmy takie zaproszenie od organizatorów na to zgromadzenie. To nie jest żaden rozkaz czy przymus. Urząd Miasta w Warszawie nie podjął jeszcze decyzji ws. zgody na organizację wydarzenia, więc nie wiadomo, czy się ono odbędzie - wyjaśnia Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy Lasów Państwowych Anna Malinowska.

"Wyjazd w ramach urlopu"

W marcu również przed Sejmem odbyła się manifestacja w obronie ministra Szyszki, którego odwołania domagała się wówczas opozycja, składając wobec niego wotum nieufności.

"Proszę o przekazanie informacji wszystkim pracownikom, że dla osób chętnych do wzięcia udziału w manifestacji jest możliwość wyjazdu zorganizowanego autokarem spod siedziby tut. RDLP. Wyjazd odbywa się w ramach urlopu, obowiązują mundury wyjściowe (Służba Leśna), pracownicy nie ponoszą kosztów wyjazdu" - takiej treści list mieli otrzymać wtedy pomorscy leśnicy, o czym informował na Facebooku Bogdan Borusewicz (PO).

d1j9830

Podziel się opinią

Share
d1j9830
d1j9830
Więcej tematów