Trwa ładowanie...

Widziałeś tę ulotkę? Nie wpłacaj pieniędzy na konto

Łódzka Caritas ostrzega przed oszustami, którzy wykorzystując logotyp instytucji zbierają pieniądze na renowację kościoła należącego do jednej z łódzkich parafii. Jak poinformował kierownik ds. marketingu społecznego Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Korytowski, w blokach na łódzkim osiedlu Zarzew rozrzucane są koperty z ulotką z prośbą o "pomoc finansową i modlitwę, by można było rozpocząć remont parafii jeszcze w tym roku".

Share
Widziałeś tę ulotkę? Nie wpłacaj pieniędzy na konto
d1jkkeq

Oprócz prośby, na ulotce znajdują się dwa zdjęcia. Jedno przedstawiające wieżę kościoła oraz zamontowane rusztowania. Na drugim jest fragment budowli z brakującym tynkiem. "Z pewnością widzieliście rozłożone rusztowania na elewacji zabytkowego kościoła. Jednak od ponad roku praca na nich nie jest wykonywana. To z powodu braku funduszy na remont parafii" - napisano na ulotce.

Jest też podziękowanie wszystkim, którzy "przyczynią się do jej renowacji" oraz informacja, że istnieje możliwość aby nazwisko ofiarodawcy znalazło się na tablicy pamiątkowej, która zawiśnie na ścianie kościoła. Podano także numer konta, na które należy wpłacać pieniądze.

Na ulotce widnieje podpis proboszcza parafii oraz skarbnika.

Jak poinformował Kopytowski, logotyp Caritas na kopercie został wykorzystany bezprawnie. Zwrócił uwagę, że ulotka jest próbą oszustwa, bo dane proboszcza są fałszywe. - Ani Caritas Archidiecezji Łódzka, ani parafia nie rozsyłała żadnych ulotek i nie organizowała zbiórki - podkreślił Kopytowski.

d1jkkeq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jkkeq
Więcej tematów