Trwa ładowanie...
dwxck16

Wiceszef ukraińskiej dyplomacji: Rosja odpowie za katastrofę smoleńską

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasyl Bodnar obwinia Rosję za katastrofę samolotu z polską delegacją na pokładzie w 2010 roku. Zdaniem dyplomaty, władze tego kraju "powinny odpowiedzieć" za to tragiczne zdarzenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wasyl Bodnar obwinia Rosję o katastrofę smoleńską
Wasyl Bodnar obwinia Rosję o katastrofę smoleńską (PAP)
dwxck16

"Wieczny odpoczynek prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ofiarom tragedii smoleńskiej! Rosja musi za to odpowiedzieć!” - czytamy na jego Twitterze.

Prezydent Lech Kaczyński był zwolennikiem przyłączenia Ukrainy do NATO Unii Europejskiej. W kraju naszych wschodnich sąsiadów b. prezydent cieszy się dużym poważaniem i doczekał się pomnika w Żytomierzu.

dwxck16

W niedawnym wywiadzie dla "Kuriera Galicyjskiego" Bodnar krytykował Rosję m.in. za ataki cybernetyczne oraz próby zniekształcenia wizerunku Ukrainy na arenie międzynarodowej. Oskarżał ją również o liczne prowokacje i próby skłócenia Polski z Ukrainą.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja udawała się na uroczystości rocznicowe do Katynia.

dwxck16

Zobacz także: Kierwiński: przez PiS Polska jest na marginesie UE

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwxck16

Podziel się opinią

Share

dwxck16

dwxck16
Więcej tematów