Trwa ładowanie...

Wiceprezydent Gdańska u matki mordercy. "Aby zapobiec linczowi"

Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska ds. społecznych, odwiedził w środę matkę Stefana W. w jej gdańskim mieszkaniu. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie.

Share
Wiceprezydent Gdańska u matki mordercy. "Aby zapobiec linczowi"
Źródło: Facebook.com, fot: Piotr Kowalczuk
d18jzq8

- Jestem po spotkaniu z mamą sprawcy. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie. Oni też przeżywają swój dramat, są zszokowani i zdruzgotani, łączą się w bólu z najbliższymi Prezydenta Adamowicza oraz gdańszczankami i gdańszczanami. Prosimy, by tak jak zawsze życzył sobie tego nasz Prezydent, objąć wszystkie ofiary tej tragedii modlitwą, opieką i wsparciem. Nie może być naszej zgody na hejt, przemoc oraz słowa, które ranią i zabijają - poinformował wiceprezydent na Facebooku.

Spotkanie odbyło się około południa w mieszkaniu matki Stefana W. Kobieta nie mieszka z synami. Kowalczuk powiedział nam, że takie spotkanie było konieczne, aby zapobiec "linczowi na rodzinie". Kowalczuk mówi, że matka nie jest winna, że ma syna z zaburzeniami psychicznymi.

Zobacz także: Najbardziej wzruszający moment wiecu w Gdańsku. Tysiące ludzi płakało

Ludzie komentują: "gest ludzki, mądry". "Brawo. Pełen szacunek dla Pana i Miasta Gdańsk". "Piękne - musiało to dużo Ciebie kosztować. Szacunek" i "Prezydent Piotr Kowalczuk pokazuje jak wypełniać testament i dziedzictwo Pawła Adamowicza!"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18jzq8

Podziel się opinią

Share
d18jzq8
d18jzq8
Więcej tematów