Trwa ładowanie...
policja

Wiceprezes banku zatrzymana. Miała wyłudzać pieniądze

Wiceprezes banku spółdzielczego w Lesznowoli pod Warszawą została zatrzymana pod zarzutem wyłudzeń.

Share
Wiceprezes banku zatrzymana. Miała wyłudzać pieniądze
Źródło: Fotolia
d27qfpa

Jak poinformowało Radio ZET, policjanci na polecenie Prokuratury Rejonowej w Warszawie zatrzymali w sumie dwie kobiety, które miały działać na szkodę banku. Chodzi o wyłudzenie kilkunastu milionów zł. Według informacji radia, jest to część większej afery.

Byłej wiceprezes Zofii W. postawiono m.in. zarzut przywłaszczenia 900 tys. zł z Banku Spółdzielczego w Lesznowoli w 2006, 2009 i 2011 r. wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - poinformowała rzecznik prokuratury regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka.

d27qfpa

Wiceprezes banku miała też tworzyć nieprawdziwą dokumentację bankową, która miała świadczyć o udzieleniu określonych pożyczek mieszkaniowych i kredytów. Miała też w 2013 i 2014 r. nie dopełnić obowiązku prawidłowej oceny zdolności kredytowej kredytobiorców i mimo to bez opinii analityków udzieliła kredytów hipotecznych, inwestycyjnych i gotówkowych na kwotę 5,1 mln

W lutym agencji CBA zatrzymało 6 osób w związku z wyłudzaniem kredytów w innym banku spółdzielczym. Podejrzani mieli zawyżać wartość nieruchomości, które były zabezpieczeniem kredytów hipotecznych. W ten sposób dwie spółki otrzymały z banku spółdzielczego w Wołominie 104 mln zł, które nie zostały spłacone.

Źródło: Radio ZET, PAP

d27qfpa

Podziel się opinią

Share
d27qfpa
d27qfpa
Więcej tematów