Trwa ładowanie...

Wicepremier Ukrainy Serhij Arbuzow zapewnia, że umowa z UE będzie podpisana wkrótce

Ukraina podpisze wkrótce umowę stowarzyszeniową z UE, biorąc pod uwagę strategiczny interes narodowy - oświadczył w Brukseli wicepremier Ukrainy Serhij Arbuzow.

Share
Wicepremier Ukrainy Serhij Arbuzow zapewnia, że umowa z UE będzie podpisana wkrótce
Źródło: PAP/EPA, Fot: Olivier Hoslet
d1k2wgt

- Ukraiński rząd kontynuuje negocjacje z UE o tym, jak możemy wdrożyć umowę stowarzyszeniową, wraz z porozumieniem o wolnym handlu. Jestem przekonany, że nasza wspólna praca zakończy się sukcesem w bliskiej w przyszłości - powiedział Arbuzow, który odbył czterogodzinną rozmowę z komisarzem UE ds. rozszerzenia Sztefanem Fuele.

Według Fuelego rozmowy nie dotyczyły konkretnych kwot pomocy, jakiej mogłaby potrzebować Ukraina, by wdrożyć umowę stowarzyszeniowej. Uzgodniono natomiast, że przygotowana zostanie "mapa drogowa" wdrażania umowy stowarzyszeniowej, wraz z porozumieniem o wolnym handlu. Unia pomoże też Ukrainie spełnić warunki porozumienia kredytowego z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

- Ustanowimy też dwustronny mechanizm konsultacji, który szybko i dogłębnie przeanalizuje wszystkie sprawy związane z wdrażaniem umowy stowarzyszeniowej, wraz z porozumieniem o wolnym handlu - powiedział Fuele.

d1k2wgt

Podziel się opinią

Share
d1k2wgt
d1k2wgt
Więcej tematów