Wiceminister spraw wewnętrznych pisze... o WOT

Dzisiaj Polska jest państwem suwerennym, ale trzeba pamiętać, że w naszym położeniu geopolitycznym nic nie jest dane raz na zawsze; musimy stale wzmacniać naszą niepodległość - podkreśla odpowiedzialny w MSWiA za policję wiceszef tego resortu Jarosław Zieliński. Zieliński napisał z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego. Pismo zostało przekazane nie przez biuro prasowe resortu, ale przez biuro poselskie Jarosława Zielińskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister odpowiedzialny za policję pisze o obronności
Wiceminister odpowiedzialny za policję pisze o obronności (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
WP

W piśmie wiceszef MSWiA przypomina wydarzenia Bitwy Warszawskiej 1920 r., która stała się momentem zwrotnym w wojnie polsko-bolszewickiej. "Polacy kolejny raz w historii udowodnili, że w obronie niepodległości swojej Ojczyzny są w stanie dokonać rzeczy wielkich" - podkreśla wiceminister. "Dzisiaj Polska jest państwem suwerennym, ale trzeba pamiętać, że w naszym położeniu geopolitycznym nic nie jest dane raz na zawsze. Dlatego musimy stale wzmacniać naszą niepodległość, szczerze troszczyć się o dobro Ojczyzny i podnosić poziom Jej bezpieczeństwa. Znów w bezpośrednim sąsiedztwie naszych granic pojawiają się zagrożenia wynikające z imperialnych ambicji Rosji, ale także niebezpieczeństwa związane ze światowym terroryzmem czy cyberprzestępczością" - czytamy w piśmie Zielińskiego.

Wiceminister zaznacza, że wysiłki rządu PiS "sprawiają, że mimo tych zagrożeń Polacy mogą czuć się bezpiecznie". "W Polsce w ramach gwarancji bezpieczeństwa Sojuszu Północnoatlantyckiego na jego wschodniej flance od niedawna stacjonują amerykańscy żołnierze, został stworzony i rozwija się piąty rodzaj sił zbrojnych - Wojska Obrony Terytorialnej, a polska armia jest konsekwentnie wyposażana w nowoczesny sprzęt i uzbrojenie" - wskazał.

"Nie ma większej wartości dla wspólnoty narodowej jak niepodległe państwo. Szanujmy je i pracujmy dla niego. Zobowiązuje nas do tego doświadczenie i ofiara naszych ojców związane z trudnymi losami dwóch ostatnich stuleci naszej Ojczyzny, ale przede wszystkim dobrze pojęty interes narodowy przyszłych pokoleń" - zaapelował.

WP

Zaznaczył, że obecnie Polska jest niepodległa i suwerenna, a "na straży tej suwerenności musi stać nie tylko armia, ale również siła polskiego ducha". "Największym gwarantem niepodległości naszej Ojczyzny jest patriotyzm Polaków. Uroczystości Święta Wojska Polskiego i rocznicy 'Cudu nad Wisłą' powinny ten patriotyzm umocnić. Wierzę, że tak się stanie" - dodał Zieliński.

Zobacz także: Święto policji. Tak mundurowi świętują 98-lecie

WP
WP
WP