Trwa ładowanie...
d2yr596

Wiceminister rolnictwa ostro o parlamentarzystach. "Świńska opozycja"

Jan Bogucki otrzymał pytanie o rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń na terenie Polski. Pozornie niewinne, posłużyło mu do ostrej krytyki opozycji. Dostało się również mediom.
Share
Jacek Bogucki emocjonalnie zareagował na doniesienia mediów
Jacek Bogucki emocjonalnie zareagował na doniesienia mediówŹródło: Sejm.gov.pl
d2yr596

- Draństwem jest to, co robią media ostatnio, pisząc o produktach z terenów ASF, to draństwo i w ogóle sabotaż wobec polskiej gospodarki. Tylko zdrowe zwierzęta trafiają do przerobu, niezależnie od tego, z którego miejsca Polski, każde chore są utylizowane - mówił podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu wiceminister rolnictwa Jan Bogucki.

- O tym trzeba mówić, mówić głośno, nie wolno milczeć, jak dranie z mediów, próbują Polaków i opinię publiczną na świecie podburzać, tak jak ta drańska opozycja, świńska opozycja - dodał.

d2yr596

Na sali zawrzało. Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska również zareagowała. - Panie ministrze bardzo przepraszam... panie ministrze, bardzo proszę ważyć słowa - stwierdziła.

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: Marek Kuchciński to masakryczny marszałek

- Świńska opozycja, nomen omen - dodał Bogucki. I podkreślił, że działania opozycji w kwestii ASF to "draństwo" i "świństwo".

d2yr596

Konserwy nie dla wszystkich. Ale dla wojskowych owszem

Sprawę konserw jako pierwsza opisała "Gazeta Wyborcza". Jak ustaliła WP, w 2017 roku "tajne konserwy" otrzymało kilka jednostek wojskowych. W transakcji pierwszeństwo miały produkty z surowca pochodzącego ze stref świńskiego pomoru.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra Jurgiela nawet zdrowe świnie pochodzące ze stref zagrożonych wirusem ASF miały być zabite, a ich zwłoki zutylizowane. Aby ograniczyć straty hodowców, minister rolnictwa w 2016 r. zmienił prawo. Od tej pory mięso można było ugotować, co sprawia, że wirus ASF ginie.

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował, że ASF spowodował straty ekonomiczne w przemyśle mięsnym oraz hodowli szacowane na 140 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yr596

Podziel się opinią

Share
d2yr596
d2yr596
Więcej tematów