Trwa ładowanie...

Wicemarszałek Brudziński: prezydent Duda podpisze ustawy,

- Wydaje mi się oczywistym, że ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa zostaną przez prezydenta Andrzeja Dudę podpisane - zapowiedział w TVP Szczecin wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Wicemarszałek Brudziński: prezydent Duda podpisze ustawy,Źródło: WP.PL, fot: WP
d2nqyfn
d2nqyfn

- Ustawy dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa zostały wniesione do Sejmu przez prezydenta, więc dziwne byłoby, gdyby prezydent miał ich nie podpisać - uważa Brudziński. Jak mówił, "deklaracje dotyczące podpisania ustaw przez prezydenta padają z ust jego najbliższych współpracowników, którzy pilnowali całego procesu legislacyjnego w Sejmie i Senacie".
Skomentował wszystkie apele środowisk prawniczych i sędziowskich, które nawołują Andrzeja Dudę do zawetowania ustaw. W jego opinii to przykład na to, jak "ostatni bastion III Rzeczypospolitej się broni, do czego ma prawo".

- Ludzie protestują i mnie to nie przeraża. Przeciwnie, utwierdza mnie w tym, że skoro w Polsce można spokojnie protestować, a jedynym zadaniem władzy i policji, jest to, aby zapewnić tym protestującym bezpieczeństwo, to jest to najlepszy dowód na to, że demokracja w Polsce ma się znakomicie. Zarzuty o końcu demokracji czy postępującej faszyzacji życia politycznego są z pogranicza kabaretu politycznego - zauważył Brudziński.

- Uważam, że jest to obraźliwe dla samych sędziów, aby stawiać zarzut, że jeśli zostaną wskazani przez większość parlamentarną, to będą chodzić na jej pasku. Jest to poddanie w wątpliwość uczciwości, niezależności i niezawisłości takiego sędziego - mówił.

d2nqyfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nqyfn
Więcej tematów