Polityka"Wiadomości" uderzają w Tuska i Kopacz. Oto ich najnowszy sondaż

"Wiadomości" uderzają w Tuska i Kopacz. Oto ich najnowszy sondaż

Telewizja publiczna ma kolejny "dowód" na winy byłych premierów - Donalda Tuska i Ewy Kopacz - za czasów ośmioletnich rządów koalicji PO-PSL.

"Wiadomości" uderzają w Tuska i Kopacz. Oto ich najnowszy sondaż
Źródło zdjęć: © PAP
Natalia Durman

18.09.2017 | aktual.: 09.10.2017 14:06

Sondaż IPSOS na zlecenie "Wiadomości" został przeprowadzony w dniach 12-14 września metodą indywidualnego wywiadu telefonicznego na grupie 1006 dorosłych Polaków.

Główny program informacyjny TVP zadał Polakom jedno pytanie: "Czy zgadza się pan/pani, że rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz ponoszą odpowiedzialność za serię afer gospodarczych w latach 2007-2015?".

"Tak" - odpowiedziało 55 proc. respondentów, "nie" - 35 proc. 10 procent nie ma zdania na ten temat.

Pytanie tendencyjne i wnioski daleko idące. W omówieniu badania, które opublikowano na portalu tvp.info, telewizja publiczna zestawia je ze sprawą... afery reprywatyzacyjnej.

"Inaczej niż - jak wynika z sondażu - większość Polaków, sprawę widzą politycy Platformy Obywatelskiej. Prezydent Warszawy konsekwentnie odmawia zeznań przed komisją, która bada kulisy dzikiej reprywatyzacji w stolicy" - przypomina portal.

Nie pierwszy raz

"Wiadomości" regularnie publikują kontrowersyjne materiały, również takie, które mają zdeprecjonować osobę Donalda Tuska w oczach widzów. Tydzień temu, na przykład, na stronie internetowej TVP Info ukazał się artykuł o ekspertyzie Biura Analiz Sejmowych dotyczący reparacji wojennych od Niemiec. Jedno ze zdjęć przedstawiało czterech oficerów SS jadących samochodem, spośród których kierowca rysami twarzy przypominał szefa Rady Europejskiej.

Mniej więcej w tym samym czasie ekipę głównego wydania serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej zelektryzował fakt, że poseł PO Michał Szczerba wepchnął się do WC bez kolejki. Serwis przygotował nawet symulację komputerową całego zdarzenia.

Ewa Kopaczsondażwiadomości
Zobacz także
Komentarze (1767)