Trwa ładowanie...
d1wz3bz

Wiadomo, z jaką chorobą zmaga się Lech Wałęsa

Lech Wałęsa cierpi na częściowe zapalenie płuc - informuje TVN24. Były prezydent, chociaż czuje się dobrze, będzie przebywał w szpitalu do końca tygodnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiadomo, z jaką chorobą zmaga się Lech Wałęsa
(PAP, Fot: Adam Warżawa)
d1wz3bz

- Jeden płat płuca zajęty jest zakażeniem. Leczenie w pewnym stopniu utrudnia cukrzyca, na którą cierpi pan prezydent. Gdyby nie ta choroba, takie zapalenie płuc można by na pewno zwalczyć w domu - powiedział zastępca dyrektora ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku Tadeusz Jędrzejczyk.

Dodał, że ogólny stan zdrowia Wałęsy jest dobry. Zdaniem Jędrzejczyka, b. prezydent pozostanie w szpitalu do końca tygodnia, niewykluczone też jednak, że dłużej.

W zeszłym tygodniu Lech Wałęsa trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Były prezydent skarżył się na ból żołądka i wysoką gorączkę. Przebywał w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii. Mimo różnych badań, lekarze nie mogli jednoznacznie stwierdzić, dlaczego Wałęsa czuł się źle. Wykluczono natomiast zakażenie bakterią EHEC.

Wałęsa od lat zmaga się z chorobą serca. W lutym 2008 r. w klinice Methodist DeBakey Heart and Vascular Center w Houston w Teksasie (USA) wszczepiono mu rozrusznik serca. Od dłuższego czasu cierpi też na cukrzycę.

d1wz3bz

Podziel się opinią

Share
d1wz3bz
d1wz3bz
Więcej tematów