Trwa ładowanie...

Wiadomo, gdzie zamieszkają William i Kate

Książę William i jego świeżo poślubiona żona Kate podczas pobytów w Londynie przez pewien czas zamieszkają w Pałacu Kensington w Londynie, gdzie William spędził część dzieciństwa - podał reprezentujący rodzinę królewską Pałac św. Jakuba.

Wiadomo, gdzie zamieszkają William i KateŹródło: AFP, fot: BEN STANSALL
d4198mm
d4198mm

William i jego młodszy brat Harry mieszkali w Pałacu Kensington ze swoją matką księżną Dianą, po rozwodzie rodziców. Jak zaznaczają przedstawiciele rodziny królewskiej William i Kate będą mieszkali w luksusowych apartamentach zbudowanego z czerwonej cegły pałacu w parku Kensington Gardens, nie będą jednak zajmować dawnych apartamentów tragicznie zmarłej księżnej.

W oficjalnym oświadczeniu nowa londyńska siedziba Williama i Kate określana jest jako "tymczasowa". Długoterminowe możliwości są wciąż opracowywane - napisano.

Wybudowany w XVII stuleciu Pałac Kensington, w którym kiedyś mieszkała również królowa Wiktoria, znajduje się niedaleko od upamiętniającej księżną Dianę fontanny, która stała się jedną z atrakcji turystycznych Londynu.

d4198mm

Główną siedzibą Williama i Kate pozostanie jednak dom na wyspie Anglesey w Walii, gdzie William służy w RAF jako pilot śmigłowca ratunkowego. Tam właśnie wprowadziła się para po weselu pod koniec kwietnia i podróży poślubnej na Seszele w maju.

Do czasu gdy przygotowane zostaną apartamenty w Pałacu Kensington, nowożeńcy będą dzielili pokoje w innym królewskim pałacu w Londynie z księciem Harrym. Przeprowadzka, która ma zapewnić młodej parze więcej prywatności, ma nastąpić w tym lub przyszłym miesiącu.

d4198mm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4198mm
Więcej tematów