Trwa ładowanie...

WHO. Niepokojące wieści: znów rośnie liczba zakażeń

WHO nie ma dla nas dobrych informacji. Mimo trwającej akcji szczepień wirus znów atakuje. Liczba nowych zakażeń koronawirusem na świecie wzrosła w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od siedmiu tygodni - poinformowała w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia.
Share
WHO. Niepokojące wieści: znów rośnie liczba zakażeń
WHO. Niepokojące wieści: znów rośnie liczba zakażeń
dby846k

Według WHO w zeszłym tygodniu na świecie zarejestrowano ponad 2,6 miliona przypadków zakażenia koronawirusem. Tydzień wcześniej liczba zakażonych osób była mniejsza niż 2,5 miliona.

Dyrektor Generalny WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, stwierdził w poniedziałek, że wzrost liczby przypadków jest "rozczarowujący, ale nie zaskakujący” i wezwał rządy, aby nie łagodziły środków walki z epidemią.

Jego zdaniem jest zbyt wcześnie na to, by zdać się w walce z koronawirusem wyłącznie na szczepienia i porzucić inne metody powstrzymywania epidemii. - Jeśli rządy polegają wyłącznie na szczepionkach, popełniają błąd - stwierdził.

dby846k

Szef WHO skrytykował też fakt, że niektóre zamożne państwa najpierw szczepią przeciw COVID-19 tę część populacji własnego kraju, która nie należy do żadnej grupy ryzyka, zamiast zagwarantować szczepionki pracownikom służby zdrowia w innych krajach.

- Walczymy z globalnym kryzysem, który wymaga globalnej, spójnej i skoordynowanej reakcji - zaznaczył Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Mike Ryan, czołowy ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych ocenił, że stan globalnej walki z koronawirusem jest obecnie lepszy niż 10 tygodni temu, zanim rozpoczęły się szczepienia. Jego zdaniem jest jednak zbyt wcześnie, by stwierdzić, że wirus jest pod kontrolą.

- Problem polega na tym, że my chcemy kontrolować wirusa, a wirus chce kontrolować nas. W tej chwili to wirus ma większą kontrolę - ocenił Ryan.

Żródło: reuters.com, tass.ru

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dby846k

Podziel się opinią

Share
dby846k
dby846k
Więcej tematów