Trwa ładowanie...

Wesele 2020 w czasach koronawirusa. Kiedy można zorganizować wesele?

Wesele 2020. O hucznych przyjęciach weselnych, zabawach do białego rana w gronie stu, a czasem i dwustu osób na razie możemy zapomnieć. Parom, które na ten rok wyznaczyły datę ślubu i planowały wesele, koronawirus mocno pokrzyżował plany.

Wesele 2020 w czasach koronawirusa. Kiedy można zorganizować wesele?Źródło: Pixabay
d38hk90
d38hk90

Wesele 2020. Na razie tylko spotkanie w gronie najbliższych

W tym momencie, w związku z pandemią koronawirusa, w Polsce obowiązuje zakaz gromadzenia się. Spotykać możemy się tylko w gronie najbliższej rodziny we własnym domu. Tym samym organizowanie wesela jest w tym momencie niemożliwe. Możliwe są tylko kilkuosobowe rodzinne uroczystości, które odbywają się w gronie najbliższych w prywatnym domu lub mieszkaniu.

Wesele 2020. Odmrażanie gospodarki

Rząd powoli luzuje obostrzenia wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od poniedziałku 18 maja ponownie zacznie funkcjonować branża gastronomiczna. Do tej pory wszystkie restauracje były zamknięte, zgodnie z obowiązującymi restrykcjami. Od najbliższego poniedziałku będzie można już zjeść posiłek w restauracji, ale konieczne będzie zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Niemożliwe będzie jednak jeszcze organizowanie przyjęć, w tym wesela, w restauracji. Na urządzenie wesela w 2020 roku będzie trzeba jeszcze poczekać.

Wesele 2020. Kiedy będzie można zorganizować wesele?

W którym etapie odmrażania gospodarki rząd zezwoli na organizowanie wesel? Na razie minister zdrowia Łukasz Szumowski zaleca cierpliwość. Wesele 2020 tak szybko zatem się nie odbędzie. Potrzeba czasu, by wrócić do organizowania przyjęć weselnych. W tym momencie rusza branża gastronomiczna i czas pokaże, jak przyjmą się wprowadzone zasady, związane z jej funkcjonowaniem (m.in. odległości od stolików, brak serwetek, dekoracji i przypraw na stołach). "Pozwólmy ruszyć sektorowi gastronomicznemu, zanim będziemy mówić, że będzie można zrobić duże imprezy, jakimi są wesela" - powiedział minister zdrowia.

d38hk90

Nie wiadomo, jak będzie wyglądać wesele 2020

Nikt na razie nie wie, jak miałoby wyglądać wesele w 2020 roku. Wesele to przecież impreza, która z natury jest spotkaniem integracyjnym osób, siedzących obok i naprzeciwko siebie przy stole z przekąskami i napojami, a także tańczących razem, bez zachowania 1,5-metrowego dystansu. Czy obecnie, gdy obowiązują tak ostre restrykcje związane z bezpieczeństwem,* wesele 2020 będzie w ogóle możliwe*? Czy w reżimie sanitarnym będzie można organizować wesele?

Wesele 2020. O pozwoleniu na organizowanie wesela minister zdrowia na razie jeszcze nie myśli

Łukasz Szumowski, zapytany, kiedy będzie można organizować wesele w 2020 roku, odpowiedział, że póki co musimy dać sobie trochę czasu. "Zobaczmy, jak to funkcjonuje, jak wygląda sytuacja, jak ruszy sektor gastronomiczny" - podkreślił szef resortu zdrowia.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

d38hk90
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38hk90
Więcej tematów