Trwa ładowanie...
d2y6rag

Wesela 2020. Rząd planuje nowe obostrzenia. Jakie obowiązki zostaną nałożone na parę młodą?

Wesela 2020 - nowe obostrzenia. Rząd pracuje nad wprowadzeniem nowych obostrzeń przy organizacji wesel. Jakie obowiązki zostaną nałożone na parę młodą?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wesela 2020 - czy będą nowe obostrzenia?
Wesela 2020 - czy będą nowe obostrzenia? (Istock)
d2y6rag

Wesela 2020 - nowe obostrzenia

Od początku czerwca znów możliwe jest organizowanie wesel. Wcześniej było to zabronione ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. Rząd ugiął się jednak przed postulatami branży weselnej i zezwolił na organizację wesel do 150 osób. Czas pokazał, że decyzja ta nie była dobra. Krytykują ją wirusolodzy, którzy uważają, że wesela przyczyniły się do wzrostu liczby zakażeń.

Z tego powodu ministerstwo zdrowia planuje wprowadzenie nowych obostrzeń, które miałyby dotyczyć wesel. Jakie obostrzenia planuje wprowadzić rząd? Jednym z pomysłów jest zakazanie organizacji wesel w niektórych regionach Polski. Decyzja uzależniona byłaby od sytuacji epidemicznej w danym powiecie.

d2y6rag

Koronawirus. Lekarze ostrzegają przed "drugą Lombardią"

Poluzowanie obostrzeń sprawia, że Polacy coraz rzadziej noszą maseczki czy stosują inne reguły reżimu sanitarnego. Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (PR OZZL) informuje, że dotąd puste łóżka na oddziałach intensywnej terapii zaczynają się wypełniać. Dlatego lekarze ostrzegają przed "drugą Lombardią".

- Takie informacje docierają do nas z całego kraju. To efekt nie tyle poluzowania norm, co tego, że ludzie przestali bać się koronawirusa. Ta niefrasobliwość nas zgubi. We wrześniu możemy mieć drugą Lombardię - powiedział "Rzeczpospolitej" przewodniczący PR OZZL Filip Płużański.

Koronawirus. Czy organizacja wesel będzie zakazana?

"W ciągu najbliższych dni resort zdrowia może przedstawić listę regionów, w których zakazane będzie urządzanie przyjęć ślubnych" - informuje "Rzeczpospolita". Wcześniej minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że sytuacja jest analizowana w 28 powiatach, w których stwierdzono największą liczbę zakażonych.

d2y6rag

To właśnie wesela powodują nowe ogniska koronawirusa. Dlatego rząd rozmawia z branżą ślubną na temat możliwych rozwiązań, np. organizacji mniejszych przyjęć.

Pod uwagę brane jest ograniczenie liczby uczestników wesel (obecnie limit wynosi 150 osób) czy wprowadzenie rejestru wesel wraz z listą gości. Jak zapewnia restort zdrowia, decyzja odnośnie wprowadzenia obostrzeń dotyczących branży weselnej ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

Zobacz też: Konwencja stambulska. Paweł Rabiej: premier ograł ministra Ziobrę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y6rag

Podziel się opinią

Share
d2y6rag
d2y6rag
Więcej tematów