Trwa ładowanie...
ycipk-37we1l

Werbowali do pracy. Zatrzymano dwie osoby podejrzane o handel ludźmi

Mężczyźni w wieku 27 i 41 lat sprowadzili do Polski 76 Filipińczyków. Cudzoziemcy zostali wprowadzeni w błąd, co do wynagrodzenia i warunków zatrudnienia. W momencie podjęcia działań przez policję obcokrajowcy nie mogli decydować o własnym losie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyznom za handel ludźmi grozi do 15 lat więzienia
Mężczyznom za handel ludźmi grozi do 15 lat więzienia (Policja.gov.pl)
ycipk-37we1l

Dolnośląscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 41 lat, którzy werbowali Filipińczyków do pracy w Polsce. Sprawa wyszła na jaw dzięki anonimowemu zgłoszeniu, dotyczącemu sytuacji 51 obywateli Filipin z powiatu oleśnickiego. Do kolejnych 25 osób dotarto na terenie powiatu wrocławskiego.

Cudzoziemcy nie mieli paszportów i nie mogli decydować o własnym losie. Zdaniem policji przed wyjazdem byli celowo wprowadzeni w błąd, co do wynagrodzenia i warunków zatrudnienia. Podejrzani wybierali osoby nie znające języków i będące w trudnej sytuacji życiowej.

ycipk-37we1l

Według funkcjonariuszy obcokrajowcy będąc w Polsce mieszkali w dobrych warunkach, ale nadzorcy zatrzymywali im dokumenty, a posłuszeństwa i świadczenia pracy wymuszali groźbami. Śledztwo wobec pośredników wszczęła prokuratura. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty handlu ludźmi. Grozi im do 15 lat więzienia.

Policja.gov.pl
Podziel się

Zobacz także: Strajk nauczycieli wisi na włosku. Wicemarszałek Sejmu apeluje do rządu

ycipk-37we1l

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-37we1l

ycipk-37we1l
ycipk-37we1l