Trwa ładowanie...
dz4oe4t

Werbowali do pracy. Zatrzymano dwie osoby podejrzane o handel ludźmi

Mężczyźni w wieku 27 i 41 lat sprowadzili do Polski 76 Filipińczyków. Cudzoziemcy zostali wprowadzeni w błąd, co do wynagrodzenia i warunków zatrudnienia. W momencie podjęcia działań przez policję obcokrajowcy nie mogli decydować o własnym losie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyznom za handel ludźmi grozi do 15 lat więzienia
Mężczyznom za handel ludźmi grozi do 15 lat więzienia (Policja.gov.pl)
dz4oe4t

Dolnośląscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 41 lat, którzy werbowali Filipińczyków do pracy w Polsce. Sprawa wyszła na jaw dzięki anonimowemu zgłoszeniu, dotyczącemu sytuacji 51 obywateli Filipin z powiatu oleśnickiego. Do kolejnych 25 osób dotarto na terenie powiatu wrocławskiego.

Cudzoziemcy nie mieli paszportów i nie mogli decydować o własnym losie. Zdaniem policji przed wyjazdem byli celowo wprowadzeni w błąd, co do wynagrodzenia i warunków zatrudnienia. Podejrzani wybierali osoby nie znające języków i będące w trudnej sytuacji życiowej.

dz4oe4t

Według funkcjonariuszy obcokrajowcy będąc w Polsce mieszkali w dobrych warunkach, ale nadzorcy zatrzymywali im dokumenty, a posłuszeństwa i świadczenia pracy wymuszali groźbami. Śledztwo wobec pośredników wszczęła prokuratura. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty handlu ludźmi. Grozi im do 15 lat więzienia.

Policja.gov.pl

Zobacz także: Strajk nauczycieli wisi na włosku. Wicemarszałek Sejmu apeluje do rządu

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dz4oe4t

Podziel się opinią

Share

dz4oe4t

dz4oe4t
Więcej tematów