Trwa ładowanie...
d1oc0tk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Węgry zapowiadają dowiezienie migrantów do granicy z Austrią

Rząd Węgier zapowiedział, że zaoferuje przebywającym tym kraju migrantom autobusy, którymi zostaną przewiezieni do granicy z Austrią. Poinformował o tym w parlamencie szef kancelarii premiera Viktora Orbana, Janos Lazar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Imigranci podczas transportu do obozu dla uchodźców
Imigranci podczas transportu do obozu dla uchodźców (PAP/EPA, Fot: Herbert P. Oczeret)
d1oc0tk

W piątek rano setki imigrantów, koczujących od kilku dni na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie, opuściły budynek, mówiąc, że kierują się na piechotę w stronę Austrii, do odległego o 240 km Wiednia. Po południu przedarli się przez policyjną barykadę i kontynuowali marsz autostradą.

Ludzie ci - głównie rodziny z Syrii i Afganistanu - zdecydowali się iść pieszo, ponieważ władze nie zezwoliły im na przejazd pociągami. Telewizja węgierska pokazała maszerujących uchodźców, których omijały samochody.

Lazar oświadczył, że podstawione zostaną autobusy, ponieważ "nie można narażać bezpieczeństwa transportu". Powiedział, że dostarczenie migrantów do granicy "nie oznacza automatycznie, że mogą opuścić kraj", i dodał: "Czekamy na odpowiedź rządu austriackiego".

d1oc0tk

Podziel się opinią

Share

d1oc0tk

d1oc0tk
Więcej tematów