Trwa ładowanie...
13-01-2016 11:50

Węgierska telewizja pokazała zdjęcia z Kairu w materiale o napaściach w Kolonii

• W noc sylwestrową w Kolonii doszło do napaści na kobiety
• Sprawcami byli mężczyźni z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu
• W materiale TV wykorzystano wideo z serwisu YouTube
• Węgierski blog: to "fałszowanie wiadomości"

Share
Węgierska telewizja pokazała zdjęcia z Kairu w materiale o napaściach w KoloniiŹródło: PAP/EPA, fot: Maja Hitij
d16ky9s

Państwowa telewizja na Węgrzech pomyłkowo zilustrowała materiał o napaściach seksualnych na kobiety podczas nocy sylwestrowej w niemieckiej Kolonii nagraniem z podobnych zajść podczas protestów w Kairze w 2012 roku.

W środę materiał zatytułowany "Wstrząsające obrazy napaści seksualnych w Kolonii" z błędnie opisanym nagraniem był nadal widoczny na stronie kanału informacyjnego M1.

W materiale telewizyjnym błędnie wykorzystano wideo z serwisu YouTube; przedstawia on grupę młodych mężczyzn, która na kairskim placu Tahrir w 2012 roku zaatakowała duńską turystkę i napastowała ją seksualnie. Tymczasem sama data zamieszczenia tego nagrania na YouTube wskazuje, że nie może ono dotyczyć wydarzeń sprzed kilkunastu dni - zauważa dpa.

d16ky9s

Węgierski blog poświęcony mediom comment.blog.hu nazwał tę sytuację "fałszowaniem wiadomości".

Węgierskie media państwowe są ściśle kontrolowane przez prawicowo-konserwatywny rząd premiera Viktora Orbana. Węgierskie władze postawiły ogrodzenia na granicach, by nie wpuszczać migrantów i używają ksenofobicznej retoryki, krytykując odmienną postawę władz Niemiec wobec uchodźców - przypomina niemiecka agencja dpa.

W noc sylwestrową w Kolonii i Hamburgu doszło do napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Zdaniem policji oraz świadków wydarzeń sprawcami byli głównie młodzi mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dotychczas zawiadomienia o przestępstwie złożyło ponad 500 ofiar.

d16ky9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16ky9s
Więcej tematów