Trwa ładowanie...

We wrocławskiej bibliotece można wypożyczyć czytnik e-booków

W Fonotece Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu można wypożyczyć na miesiąc czytnik e-booków. Potrzebne są do tego jedynie karta biblioteczna i dowód osobisty.

Share
We wrocławskiej bibliotece można wypożyczyć czytnik e-booków
Źródło: facebook.com/Dolnośląska-Biblioteka-Publiczna-im-Tadeusza-Mikulskiego-we-Wrocławiu
d29br0t

Czytnik e-booków można wypożyczyć na miesiąc i przez ten czas można wgrać do jego pamięci dowolne e-booki. Należy jednak pamiętać, że przed zwróceniem urządzenia, wszystkie pliki, które przez ten czas wgraliśmy, trzeba usunąć. Okres korzystania z czytnika można przedłużyć maksymalnie o miesiąc, jeśli przed upływem pierwszego miesiąca nie został on zamówiony przez innego czytelnika.

Fonoteka udostępnia czytelnikom 28 czytników Kindle 5 Classic. Warunkiem wypożyczenia jednego z nich jest pełnoletniość, posiadanie karty bibliotecznej Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej oraz dowodu osobistego. Wypożyczający będzie musiał podpisać stosowne oświadczenie, w którym potwierdzi stan techniczny pożyczanego urządzenia oraz wyrazi zgodę na uiszczenie określonego ekwiwalentu finansowego w przypadku zagubienia lub zniszczenia czytnika.

d29br0t

Za każdy dzień przetrzymania czytnika wypożyczający płaci złotówkę kary. Czytelnicy biblioteki zamówić mogą urządzenie za pośrednictwem katalogu internetowego, w rubrykę tytuł wpisując "czytnik Kindle 5". Na odebranie czytnika z Fonoteki zamawiający ma trzy dni.

- Realizacja takiego przedsięwzięcia to przede wszystkim odpowiedź na wnioski naszych czytelników i zapotrzebowanie na tego typu usługę. Dodatkowo do wprowadzenia tego projektu zainspirowały mnie podobne rozwiązania w bibliotekach w Krakowie i Opolu - mówi WP.PL Joanna Golczyk, kierownik Fonoteki DBP.

Przedsięwzięcie współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

d29br0t

Podziel się opinią

Share
d29br0t
d29br0t
Więcej tematów