Trwa ładowanie...
d403yms

We Wrocławiu ruszył proces ws. podrabiania kart bankomatowych. Przed sądem dwóch Francuzów

• Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu rozpoczął się proces dwóch obywateli Francji
• Jak wynika z aktu oskarżenia, podrobili kilkadziesiąt kart bankomatowych i przygotowywali się do fałszowania następnych
• Zdaniem prokuratury obaj działali "wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej"
• Jednak w trakcie śledztwa ich wspólników nie ustalono
• Mężczyznom grozi do 25 lat więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grozi do 25 lat więzienia, a minimalna kara nie może być krótsza niż 5 lat
Grozi do 25 lat więzienia, a minimalna kara nie może być krótsza niż 5 lat (PAP/EPA, Fot: Marius Becker)
d403yms

- Oskarżeni uzyskali w sposób nieuprawniony dostęp do zapisów pasków magnetycznych oryginalnych kart bankomatowych, a uzyskane w ten sposób dane następnie kopiowali na tzw. białe plastiki, karty lojalnościowe lub inne karty bankomatowe, zawierające paski magnetyczne w celu ich realizacji w bankomatach w Polsce i poza jej granicami - powiedział prokurator Tadeusz Potoka.

Dowodami w tej sprawie są między innymi: sprzęt komputerowy, zawierający specjalną aplikację do odczytywania zapisu pasków magnetycznych kart oraz korespondencja mailowa, którą przesyłano zapisy pasków magnetycznych oryginalnych kart.

Oskarżeni nie przyznali się w śledztwie do stawianych im zarzutów.

Jak wynika z art. 310 par. 1 Kodeksu karnego za zarzucany im czyn grozi do 25 lat więzienia, a minimalna kara nie może być krótsza niż 5 lat więzienia. Z powodu zagrożenia tak surową karą od dnia zatrzymania w maju 2015 r. obaj oskarżeni przebywają w tymczasowym areszcie.

d403yms

Podziel się opinią

Share

d403yms

d403yms
Więcej tematów