Trwa ładowanie...
d3dxmsc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

We Francji zatrzymano członków gangu werbującego kobiety na wojnę w Syrii

Szef MSW Francji Bernard Cazeneuve poinformował o zatrzymaniu pięciu osób podejrzanych o przynależność do gangu, który werbował młode kobiety na wojnę w Syrii, gdzie miały one dołączyć do dżihadystów. Według źródeł sądowych zatrzymano sześć osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Muzułmanki we Francji
Muzułmanki we Francji (AFP, Fot: Denis Charlet)
d3dxmsc

Do zatrzymań doszło we wtorek i środę w rejonie Lyonu - powiedział minister spraw wewnętrznych. Źródła sądowe, cytowane przez AFP, informują o zatrzymaniu sześciu osób, w tym dwóch niepełnoletnich.

Wcześniej źródła w policji podały, że zatrzymano trzech mężczyzn i kobietę będącą siostrą jednego z nich. Wszyscy są podejrzani o przynależność do gangu rekrutującego kandydatki do udziału w dżihadzie.

Obywatele Francji - kobiety i mężczyźni - są najliczniejszą grupą wśród dżihadystów przybywających do Syrii z państw europejskich. Według władz w Paryżu około 930 francuskich obywateli wyjechało z kraju, by w Iraku i Syrii przyłączyć się do bojowników z Państwa Islamskiego.

d3dxmsc

Jak powiedział Cazeneuve w niedzielę, z danych MSW wynika, że obecnie w obu tych krajach przebywa 350 osób z Francji, w tym 60 kobiet, a ogółem 36 osób zginęło. Podróż na obszary objęte konfliktami uniemożliwiono co najmniej 70 osobom.

W kwietniu władze Francji ogłosiły podjęcie walki z wyjazdami do Syrii młodych ludzi, będących potencjalnymi dżihadystami, m.in. przez zachęcanie rodziców, by zawiadamiali policję, jeśli mają wątpliwości co do zamiarów swych dzieci.

d3dxmsc

Podziel się opinią

Share

d3dxmsc

d3dxmsc
Więcej tematów