Trwa ładowanie...
d1hpdzd

Wdowa po Arkadiuszu Rybickim: to barbarzyństwo. Zmuszają nas do przeżywania tego jeszcze raz

• Wszystkie rodziny są zmuszane do przeżywania pochówku jeszcze raz, to barbarzyństwo - mówiła w TVN24 wdowa po Arkadiuszu Rybickim
• Cztery osoby złożyły wnioski o niedopuszczenie do ekshumacji, które zostały oddalone
• Sąd wyraził opinię, że dobra osobiste zostały naruszone
• Zdaniem Małgorzaty Rybickiej decyzja o ekshumacjach służy celom politycznym
• Nie zgadzam się z budowaniem nowej mitologii narodowej - podkreśliła Rybicka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wdowa po Arkadiuszu Rybickim: to barbarzyństwo. Zmuszają nas do przeżywania tego jeszcze raz
(PAP)
d1hpdzd

Cztery osoby, w tym ja, złożyliśmy wniosek o niedopuszczenie do ekshumacji do czasu rozpatrzenia sprawy o zabezpieczenie dóbr osobistych. Wniosek został oddalony, ale to nie blokuje nam możliwości składania zażalenia. Sąd wyraził opinię, że nasze dobra osobiste zostały naruszone.

To zostało po raz pierwszy powiedziane przez sąd i zamierzamy się tego trzymać – powiedziała w „Kropce nad i” Małgorzata Rybicka, wdowa po Arkadiuszu Rybickim. Wszystkie rodziny są zmuszane do przeżywania pochówku jeszcze raz, to barbarzyństwo – dodała Rybicka.

d1hpdzd

Argument, że badania można wykonać ponownie wg lepszych standardów kompletnie mnie nie przekonuje. To działanie jest zupełnie nieadekwatne do celu, który ma zostać osiągnięty. Raport Millera nie został przecież w żaden sposób podważony. Decyzja o ekshumacjach, której jesteśmy ofiarami, służy celom politycznym. Byłoby dobrze, gdyby społeczeństwo poznało argumenty prokuratury i przedstawicieli rządu, które zostały wypisane w decyzjach.

Dlaczego te argumenty nie są publicznie znane? Moim zdaniem dlatego, że nie są one przekonujące - powiedziała Małgorzata Rybicka, wdowa po Arkadiuszu Rybickim.

Nie zgadzam się z budowaniem nowej mitologii narodowej. Polec można w bitwie, na polu chwały, natomiast to była tragiczna, niepotrzebna katastrofa lotnicza. To absurdalne, żeby tworzyć mitologię, w której Smoleńsk jest kolejnym powstaniem narodowym – oceniła Małgorzata Rybicka.

d1hpdzd

Oprac. Małgorzata Jaworska

Podziel się opinią

Share

d1hpdzd

d1hpdzd
d1hpdzd
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów