Trwa ładowanie...
d1rztok

"Wciąż dochodzi do wycieków danych osobowych"

Profesor Ewa Kulesza - Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych - przyznała, że wciąż dochodzi do wycieków danych osobowych. Odniosła się między innymi do publikacji "Gazety Wyborczej", która potwierdziła informacje o sprzedaży danych osobowych z ZUS.

d1rztok
d1rztok

Ewa Kulesza przyznała w "Sygnałach Dnia", że często takie sprawy wychodzą na jaw przypadkiem, ponieważ bardzo trudno jest ustalić źródło wycieku informacji o obywatelach, klientach czy pacjentach.

Rozmówczyni Polskiego Radia jest zdania, że mimo to ustawa o ochronie danych osobowych stanowi przeszkodę dla samowoli wielu firm. Wskazała jednak, że GIODO często nie ma wsparcia ze strony policji i prokuratury, które często nie uznają przypadków łamania ustawy za szkodliwe i karalne.

Ewa Kulesza powiedziała, że najczęściej ustawy nie przestrzegają firmy marketingowe i banki. Dane osobowe natomiast najczęściej wyciekają z instytucji publicznych.

W Warszawie odbędzie się spotkanie "Ochrona danych osobowych wczoraj, dziś, jutro?", podsumowujące osiem lat działalności Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Ewa Kulesza odchodzi z tego stanowiska.

d1rztok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rztok
Więcej tematów