Trwa ładowanie...

Waży 274 kg i po raz pierwszy od lat opuściła dom

Władze Bangkoku użyły specjalnej windy i wózka widłowego oraz zburzyły ściany, by umożliwić najcięższej kobiecie w kraju opuszczenie mieszkania, z którego nie wychodziła od trzech lat. 40-letnia Tajlandka waży 274 kg.

Share
Waży 274 kg i po raz pierwszy od lat opuściła dom
Źródło: AP
di29df6

Siedząc na podłodze w swoim skromnym mieszkaniu na obrzeżach Bangkoku, Umnuayporn Tongprapai opowiadała dziennikarzom, że samodzielnie jest w stanie pokonać tylko kilka metrów. - Od trzech lat nie wyszłam z tego pokoju - przyznała, wyjaśniając, że w codziennych czynnościach pomagało jej dotychczas dwóch adoptowanych synów.

Dzięki interwencji sąsiadów ekipa ratowników przesunęła kobietę do pobliskiego pustego mieszkania, w którym wcześniej wyburzono ściany. Specjalną windą pani Tongprapai zjechała z drugiego piętra, a następnie na wózku widłowym trafiła do karetki pogotowia.

40-latka ma problem z prawą nogą i wymaga interwencji chirurgicznej.

Po zważeniu Tajlandki dyrektor szpitala, Pijaya Nagavachara, powiedział, że "bardzo możliwe, iż jest ona najcięższą osobą w kraju".

W stołecznym szpitalu lekarze, którzy podejrzewają, że waga Tongprapai związana jest z problemami z tarczycą, poddadzą kobietę kuracji odchudzającej i przeprowadzą operację nogi.

Tongprapai na życie zarabia jako praczka.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
di29df6

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di29df6
di29df6
Więcej tematów