Trwa ładowanie...

Ważny komunikat GIS. Chodzi o osoby z podejrzeniem koronawirusa

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o rozszerzeniu kryterium przypadku podejrzanego o COVID-19. To ważne, bo liczba osób zakażonych w Polsce rośnie.

Ważny komunikat GIS. Chodzi o osoby z podejrzeniem koronawirusaŹródło: PAP
d4cflnq

W poniedziałek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Niestety, pojawiły się także doniesienia o kolejnym zgonie.

"Uwaga - rozszerzenie kryterium przypadku podejrzanego o COVID-19 - osoby w nagłym stanie zagrożenia życia lub zdrowia z objawami niewydolności oddechowej - są traktowane jako podejrzane o Covid-19 - bez konieczności spełnia kryteriów epidemiologicznych"- poinformował z kolei Główny Inspektorat Sanitarny.

Zobacz też: Stanisław Karczewski pracował przy pacjentach, ale testu na razie nie robi. "To byłby wielki błąd"

Dodatkowo GIS przypomina, by w związku z koronawirusem pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

d4cflnq

- często myć ręce
- stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
- zachować bezpieczną odległość
- unikać dotykania oczu, nosa i ust
- będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, po powrocie z krajów, gdzie szerzy się koronawirus lub po kontakcie z osobą zakażoną, bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego
- unikać korzystania z transportu publicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4cflnq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cflnq
Więcej tematów