Trwa ładowanie...
d1grbbk

Ważna decyzja w PSL. Dołączają do Koalicji Europejskiej

Jednomyślności nie było, ale większość członków Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego zdecydowała o przyłączeniu się do Koalicji Europejskiej. Za było 86 osób, a 8 głosowało przeciw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja zapadła na spotkaniu Rady Naczelnej partii
Decyzja zapadła na spotkaniu Rady Naczelnej partii (PAP)
d1grbbk

- Ja swojego zdania nie zmieniłem. Uważam, że partia powinna iść sama jako komitet wyborczy PSL, ale decyzja jest taka i ją respektujemy - powiedział po wyjściu ze spotkania Rady Naczelnej PSL poseł tej partii Eugeniusz Kłopotek.

Przypomnijmy, że wcześniej do Koalicji Europejskiej i Platformy Obywatelskiej dołączyły także Teraz, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Zieloni.

d1grbbk

Prezes przekonał większość

W Polskim Stronnictwie Ludowym wahano się najdłużej. Wielkim zwolennikiem wejścia do Koalicji Europejskiej był prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. Wśród przeciwników był m.in. były minister rolnictwa Marek Sawicki.

Przypomnijmy, że dotąd PSL startowało do Parlamentu Europejskiego samodzielnie i wprowadzało tam swoich polityków. I tym razem krytycy szerokiej koalicji przekonywali, że trzeba chronić własny sztandar.

Zdecydowanie zwyciężyła jednak formacja dążąca do szerokiej współpracy polskiej opozycji.

Kolegów z PSL powitał w sobotę w koalicji lider PO Grzegorz Schetyna. Nie obyło się jednak bez "gafy" i zabawnej uwagi ze strony ludowców.

Zobacz także: Nowoczesna zdecydowała. Dołączają do Koalicji Europejskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1grbbk

Podziel się opinią

Share

d1grbbk

d1grbbk
Więcej tematów